šeštadienis, liepos 11 d.
Škotija prašo naujo nepriklausomybės referendumo
tiesa.com
Pixabay.com

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon naująjį Jungtinės Karalystės premjerą Borisą Johnsoną pasveikino „savaip“ – parašė laišką, teigiantį, kad su malonumu lauks galimybių diskutuoti dėl antrojo Škotijos nepriklausomybės referendumo, praneša portalas The Guardian.

Laiške premjerui teigiama, kad, remiantis Škotijos vyriausybės skaičiavimais, šis regionas dėl „Brexit“ pasekmių gali netekti maždaug 100 tūkst. darbo vietų. Atsižvelgiant į tokią realybę, kad B. Johnsonas yra pasiryžęs išstoti iš ES bet kokia kaina, dabar kaip niekad yra svarbu, kad Škotijai būtų suteiktas „alternatyvus pasirinkimas“.

N. Sturgeon taip pat pabrėžė, kad jos regiono valdžia toliau vykdys visus įstatymų leidybos darbus, kurių reikia naujam referendumui organizuoti, ir sieks surengti jį iki 2021 m.

„Teisė Škotijos žmonėms apsispręsti dėl savo ateities yra pagrindinis demokratinis principas, kurį reikia gerbti“, – rašoma B. Johnsonui skirtame laiške.

B. Johnsonas jau anksčiau yra minėjęs, kad neatmeta galimybės blokuoti tokį škotų sprendimą, teigiant, kad reikėtų laikytis ankstesnio 2014 m. vykusio regiono nepriklausomybės referendumo rezultatų.

Šis laiškas premjerą pasiekė tuo pačiu metu kaip ir skeptiškai vertinamas B. Johnsono sprendimas iš ministrų kabineto atleisti Škotijos sekretorių Davidą Mundellą. Ne vienas tiek Škotijos nacionalinės partijos (SNP), tiek ir pačių škotų konservatorių partijų atstovas tokį premjero pasirinkimą įvardijo kaip „klaidą“.

2019 07 26 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt