šeštadienis, spalio 16 d.
Škotijos atominės elektrinės reaktoriuje – įtrūkimai
tiesa.com
Flickr.com
Hunterston A ir B reaktoriai

Internete paplito nuotraukos, kuriose įamžinti grafito plytose, sudarančiose Škotijos atominės elektrinės Hunterston B reaktorių, atsiradusius įtrūkimus.

Trečiasatominės elektrinės reaktorius nuo tada, kai buvo aptikti įtrūkimai ir paaiškėjo, kad jie plečiasi greičiau, nei buvo tikėtasi, elektros energijos nebegamina.

Iš viso reaktoriaus šerdyje suskaičiuota net 370 įtrūkimų, o tai reiškia, jog kas 10 plyta yra pažeista.

Elektrinę valdanti įmonė „EDF Energy“ teigia, kad įtrūkimai turi neigiamos įtakos reaktoriaus „galiojimo laikui“, tačiau nemanoma, kad jį naudoti yra pavojinga. 

Įmonė pripažįsta, kad prašymo vėl pradėti darbus iš Atominės energetikos reguliavimo biuro ji neprašys. Iš pradžių, norint išvengti didesnių problemų, privaloma išjungti North Ayshire reaktorių.

 [TW=https://twitter.com/search?q=scotland%20nuclears%20reactor&src=typd]

Kai veikia, du elektrinėje esantys reaktoriai pagamina tiek energijos, kad jos užtektų 1.8 mlrd. namų ūkių.

Manoma, kad elektrinė energiją gamins dar iki 2023-ųjų. Jei dėl įtrūkimų reaktoriuje ir kitų problemų elektrinę teks uždaryti anksčiau, šalyje gali atsirasti staigių energijos tiekimo sutrikimų.

Be to, elektrinėje dirba apie 700 žmonių. Tai, kaip rašo Bbc.com, vienas didžiausių darbdavių šioje apylinkėje. Dėl to žmonės yra laimingi, kad elektrinė vis dar veikia ir jie turi darbą.

2019 03 08 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt