ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Škotijos miestai gali likti be bankų: gyventojai priverčiami atsisakyti grynųjų pinigų
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Didiesiems šalies bankams turėtų būti uždrausta palikti Škotijos miestus be padalinių, rašoma naujausiame pranešime, kuriame aptariama šiaurės ir šiaurės rytuose vykstančių bankų uždarymų įtaką.

Škotijos reikalų komitetui (SAC) priklausantys parlamento nariai Jungtinės Karalystės vyriausybę skatina įpareigoti finansų institucijas neuždaryti paskutinių bankų padalinių Škotijos miestuose.

SAC rekomenduoja, kad jei bankai atsisakys tai padaryti, vyriausybė turėtų pristatyti tam tikrus įstatymus, užtikrinančius, kad bendruomenės turėtų prieigą prie bankų ir bankomatų.

Nuo 2015 metų Škotijoje uždaryti 403 bankų padaliniai, o vien pernai atsisakyta daugiau nei 290 šalyje buvusių bankomatų.

18 bankų užsidarė Aberdeen mieste, 17 – Aberdeenshire, 16 – Moray ir net 28 bankai užsidarė Highlands.

Bankų užsidarymai ypač pasijautė atokesnėse vietovėse, kur interneto ryšys yra gerokai lėtesnis, klientai yra mažiau linkę naudotis internetine bankininkyste ir yra labiau priklausomi nuo grynųjų pinigų nei miestuose gyvenantys klientai.

Kai kuriuose miesteliuose uždaryti ir paskutiniai buvę bankų padaliniai. Vienas tokių – Lossiemouth miestelis. Uždarius banką čia, gyventojams grynieji pinigai baigėsi jau po pirmo savaitgalio.

Būtent dėl tos priežasties kai kurie parlamento nariai skatina įteisinti įstatymus, kurie sugriežtintų bankų padalinių uždarymo tvarką.

2019 08 29 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt