šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Skurstančių Ispanijos gyventojų istorijos kelia šiurpą
tiesa.com

Nors iš Ispanijos vis dažniau pasigirsta žinios apie atsigaunančią ekonomiką, nemažai daliai šios šalies gyventojų skurdi kasdienybė marina paskutinę viltį. Pasibaigus šiltąjam metų laikui, žmonės ėmė drastiškai taupyti: gyvena tamsoje, nešildomuose būstuose, o prausiasi vos vieną kartą per savaitę.

Tokiu rėžimu ispanai gyvena jau ne vienerius metus nuo 2008-ųjų. Ir nors skurstantys žmonės niekam nėra naujiena, tokios istorijos kaip 81-erių Rosos, į viešumą iškėlė daug skaudžių istorijų ir privertė į juos atsigręžti valdžią.

Kaip rašė portalas thelocal.es, garbingo amžiaus moteris sudegė savo namuose, nes taupydama pasišviesdavo tik žvake. Anot gaisrininkų, tokių istorijų – daugybė.

Kol kas nelaimė dar nepalietė 48-erių Pedro Martinezo namų, kuriuose jis gyvena su 20-emečiu sūnumi ir 23-ejų protiškai neįgalia dukra. Išsiskyręs ir darbo nuo 2013-ųjų neturintis vyras pasakojo, kad jų visų trijų pajamos per mėnesį siekia vos 426 eurų.

Šių pinigų neužtenka net pagrindinių poreikių patenkinimui, todėl šeimos namuose atjungtas šildymas, o elektra jie naudojasi tik kraštutiniais atvejais. „Žiemą mes sunkiai verčiamės: šildymo nejungiame, nes bijome didelių sąskaitų, todėl šaltis įsiskverbia į kaulus. Naktį miegame su paltais, užsiklojame visais užklotais, kokius tik turime“, - pasakojo Barselonos miegamajame rajone gyvenantis vyriškis.

Vos galą su galu suduria ir Barselonos priemiestyje gyvenantis iš Maroko kilęs Chairi. Šeimą išlaiko žmona, kuri per mėnesį uždirba vos 250 eurų. Tad šeimai, kurioje auga du mažamečiai vaikai, labai padeda labdaros organizacijos.

Chairi žurnalistams pasakojo, kad jie prausiasi vos vieną kartą per savaitę, kad vaikai būtų švarūs savaitgalį, o elektrinis radiatorius jau senokai neveikia. Su juo žaidžia sūnus. Vyras teigė, kad jie taupo, kaip tik gali, tačiau net ir mažiausios sąskaitos šeimą išmuša iš vėžių.

Taip nutiko ir gavus 24 eurų sąskaitą už elektrą. Tai didelė suma Chairi šeimai. „Aš galiu būti alkanas, išsiversti be elektros ir šildymo. Man šie dalykai neberūpi, bet vaikai....“, - liūdnai savo rūpesčius vardijo 37-erių vyriškis.

Atrodo, kad šalies įstatymai turėtų ginti ir saugoti nepasiturinčius žmones, tačiau ne visos įmonės gerbia teisės aktus. Katalonijos valdžia ėmėsi kontroliuoti įmones, kurios tiekia elektrą ir dujas nepasiturintiems žmonėms. Verslininkų prašoma atsižvelgti į gyventojų ekonominę situaciją ir net susidarius skoloms nenutraukti paslaugų tiekimo.

2016 11 29 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt