ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Slovėnija pirmoji Europoje paskelbė apie epidemijos pabaigą
Alfa.lt

Ketvirtadienio vakarą Slovėnijos vyriausybė oficialiai paskelbė apie koronaviruso epidemijos pabaigą savo šalyje, po to kai jau antrą savaitę iš eilės per dieną yra užfiksuojami mažiau nei 7 nauji ligos atvejai. Ši šalis tapo pirmąja Europos valstybe paskelbusi apie karantino pabaigą.

Portalo „Euractiv“ duomenimis, nuo šiol iš kitų ES narių atvykstantys į Slovėniją žmonės nebeprivalės užsidaryti bent 7 dienų karantine, kaip tai buvo daroma nuo balandžio pradžios.

Ši 2 mln. žmonių turinti valstybė, besiribojanti su Italija, Austrija, Vengrija ir Kroatija iki šiol pranešė apie 1464 koronaviruso atvejus ir 103 mirtis. Ji epidemiją paskelbė kovo 12 d.

„Slovėnija per pastaruosius 2 mėnesius suvaldė epidemiją. Šiandien Slovėnija demonstruoja geriausią epidemiologinę situaciją visoje Europoje“, – parlamentui teigė šalies premjeras Janezas Jansa.

Epidemijos pabaigos paskelbimas reiškia, kad kai kurios priemonės kaip, pavyzdžiui, finansinė pagalba nuo koronaviruso nukentėjusiems piliečiams taip pat užsibaigs iki gegužės pabaigos. Tačiau vyriausybė pabrėžė, kad užsienio piliečiai, kurie turės koronavirusinės infekcijos požymius vis tiek nebus įleidžiami į valstybę.

Bent 14 dienų karantinas bus vis dar taikomas piliečiams ne iš ES šalių, išskyrus kai kuriuos atvejus kaip diplomatai ar krovinių vežėjai.

Slovėnijos valdžios teigimu, piliečiai vis dar turės laikytis elementariausių apsisaugojimo nuo infekcijos plitimo taisyklių, nors ir nebuvo patikslinta apie kokias konkrečiai taisykles kalbama.

Žmonės vis dar turės dėvėti kaukes viduje esančiose viešosiose vietose, stovėti vienas nuo kito per 1,5 metrų atstumą ir dezinfekuotis rankas einant į viešąsias erdves.

Nuo kovo vidurio Slovėnija buvo uždariusi visas mokyklas, sporto ir kultūrines institucijas, barus, restoranus, viešbučius ir parduotuves, išskyrus vaistines ir maisto parduotuves.

Galiausiai Slovėnijos valdžia ėmė atlaisvinti karantino sąlygas nuo balandžio 20 d. Viešasis transportas buvo iš naujo paleistas šios savaitės pradžioje, o sekančią savaitę kai kurie moksleiviai grįš į mokyklas. Artėjančią savaitę atsidarys ir visi barai ir restoranai. 

2020 05 15 12:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt