penktadienis, birželio 5 d.
Socialiniais tinklapiais nusivylę žmonės jungiasi į uždarus klubus internete
tiesa.com

Amžiuje, kuomet beveik kiekvienas yra užsiregistravęs bent viename socialiniame tinklalapyje, sudėtinga tikrai gerai žinoti, su kuo ir kokia informacija daliniesi. Sudėtinga nuspręsti, kokios naudos iš socialinio tinklalapio tau iš tiesų reikia, o ką žiūrinėji tik šiaip, nes kažkada pažinotas žmogus apie tai paskelbė. Šiam beribiam bendravimui su pažįstamais bei nepažįstamais žmonėmis stabdyti atsiranda anti–socialiniai tinklalapiai, pranešė standard.co.uk.

Anti–socialiniai tinklalapiai veikia labai paprastu principu – į juos galima patekti tik rekomendavus jau priklausančiam asmeniui, kiekvienas tinklalapis skirtas tik vienam žmonių interesui, pavyzdžiui: receptų apsikeitimas, fotografija, šokis ir panašiai, bei kiekvienas tinklalapis turi nustatytą nario draugų skaičių, pavyzdžiui, vienas asmuo negali turėti daugiau nei 150 draugų.

Tarkim, aktorių, rašytojų, žurnalistų anti–socialiniai tinklalapiai priima tik pačius geriausius savo srities specialistus tam tikrame rajone. Pavyzdžiui, dailininkai, gyvenantys Nothing Hille, gali patekti į jiems skirtą tinklalapį, jei apie juos žino dauguma šio rajono dailininkų. Tokia atranka skiriama tam, kad anti–socialinis tinklalapis netaptų socialinis ir jame informacija būtų dalijamasi tik su pačiais geriausiais.

Hermione Way, socialinių tinklų ekspertė bei blogerė, tinklalapiui standard.co.uk sakė, jog dauguma socialiniams tinklalapiams priklausančių žmonių nuoširdžiai nežino, su kuo dalijasi informacija apie save, savo pomėgius bei gyvenimą. Dažnas net nesusimąstę spusteli „patinka“ ant video nuorodos tam, kad patenkintų smalsumą ir ją pamatytų. O ar visi socialūs žmonės žino, jog vien pažiūrėdami kažkokią video nuorodą arba atverdami šokiruojantį vaizdelį, gali į savo kompiuterį įsileisti pašalinį stebėtoją, kuris lengvai gali matyti kiekvieną kompiuterio bylą bei juo atliekamą veiksmą, dvejojo H. Way.

Būtent dėl socialinių tinklų nepatikimumo bei jų sukurto atvirkštinio įspūdžio – vietoj socialinio bendravimo, žmonės tampa vis labiau atskirtais – atsirado anti-socialinių tinklalapių judėjimas. Kiekvienas, gerai išmanantis ar besidomintis tam tikra sritimi, ją gerai išmanančiais žmonėmis, o gal toje sferoje dirbančiaisiais dabar jau gali susirasti juos anti–socialiniame tinklalapyje ir būti tikras, kad gauta informacija bus naudinga bei nepavojinga.

2012 01 25 09:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt