ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Šokiruojantys kadrai: policijos rasizmas ar būtinos priemonės – nuspręskite patys
Alfa.lt

Įsibėgėjant naujai prieš tariamą JAV policijos rasizmą nukreiptai BLM („Black Lives Matter“ – „Juodųjų gyvybės svarbios“) protestų bangai buvo išplatinti vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuotas tragiškai pasibaigęs incidentas Ohajo valstijoje – pareigūnas nušovė 16-metę juodaodę, kuri su peiliu puolė kitą juodaodę, rašo Dailymail.co.uk.

Tragedija įvyko antradienį Kolambuso mieste, Ohajo valstijoje. 16-metė Ma'Khia Bryant su peiliu puolė kitą jauną moterį, kai ją pašovė policininkas. Trečiadienį miesto policija išplatino incidento vaizdo ir garso įrašus.

Pačioje pradžioje matyti, kaip policija atskuba į kelių asmenų konflikto vietą. Policiją iškvietė viena iš konflikto dalyvių, kuri teigė, kad ją ir jos drauges kažkas puola su peiliu.

Tada matyti, kad M. Bryant savo rankoje laiko peilį ir su juo bando pulti kitą juodaodę merginą, kuri nukrenta ant žemės ir jai bando įspirti kažkoks vyras, o M. Bryant su peiliu puola kitą moterį, kuri įspraudžiama tarp automobilio ir užpuolikės.

Vienas iš pareigūnų išsitraukia ginklą ir kelis kartus sušunka: „Ant žemės! Ant žemės!“

Tačiau M. Bryant iškelia peilį ir nusitaiko į merginą, kuri bando užsidengti rankomis ir parvirsta ant automobilio kapoto. Policininkas iššauna keturis kartus ir M. Bryant nukrenta ant žemės.

„Nušovei mano mergaitę!“ – sušunka vyras, kuris anksčiau bandė įspirti kitai merginai.

Policininkas bando pasiaiškinti: „Ji turėjo peilį. Ji puolė ją.“

Tas pats vyras tęsia toliau: „Ji dar suš… vaikas, žmogau. Ar tu kvailys?“

Po to matyti, kaip pareigūnas bando padėti pašautai merginai ir iškviečiama greitoji pagalba. M. Bryant mirė nuvežta į ligoninę.

Pasak jos motinos Paulos Bryant, būtent dukra iškvietė policiją, tačiau pareigūnai nepatvirtino jos žodžių. Kai kurie liudininkai teigia, kad M. Bryant įsivėlė į konfliktą su kita namo gyventoja ir peiliu gynėsi.

„Policija šiandien nužudė mano dukrą Kolambuse“, – tviteryje parašė P. Bryant ir pridėjo nuotrauką, kurioje įamžinta ji su dukra.

Policija pradėjo incidento tyrimą, o socialiniuose tinkluose pasipylė kaltinimai policijai rasizmu. Kolumbuse įvyko BLM protestai.

Tai ne pirmas toks prieštaringas incidentas JAV pastarosiomis dienomis. Mineapolyje policininkei nušovus juodaodį, praėjusią savaitę buvo įvesta komendanto valanda, nes kilo BLM protestai. Policija šiuo atveju taip pat išplatino vaizdo įrašus, kuriuose matyti, kaip viskas įvyko.

Įraše matyti, kaip policininkai ištraukia 20-metį juodaodį iš automobilio, sustabdyto dėl kelių eismo taisyklių pažeidimo. Išsiaiškinę, kad jam yra išduotas orderis, policininkai pabandė surakinti jį antrankiais, bet jis su jais susimušė ir įsėdo atgal į automobilį.

Tada viena policininkė sušuko: „Panaudosiu prieš jus elektros šoko įtaisą!“ Tada ji šaukė elektros šoko įtaiso pavadinimą: „Taser“! „Taser“! „Taser“! Bet išsitraukė, kaip teigiama, netyčia tikrą pistoletą ir kelis kartus šovė.

„Po velnių, pašoviau jį“, – pasakė pareigūnė, sužeistam jaunuoliui nuvažiavus. Už kelių kvartalų šis sudaužė savo automobilį ir mirė.

2021 04 22 15:16
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt