šeštadienis, spalio 16 d.
Šokiruojantys kankinimų ir prievartavimų vaizdo įrašai Rusijos kalėjimuose (silpnų nervų – nežiūrėti)
Alfa.lt
Scanpix
Rusijos kalėjimas (asociatyvi liustracija)

Žmogaus teisių gynėjai iš projekto Gulagu.net gavo didžiulį vaizdo archyvą iš Rusijos kalėjimų, kuriuose užfiksuota, kaip kankinami nuteistieji. Įrašuose matoma, kaip kaliniai prievartaujami bei kitaip nežmogiškai elgiamasi su jais, rašo „Vot-tak.tv Belsat“ ir pateikia vieną iš įrašų.

Pasak Gulagu.net įkūrėjo Vladimiro Osečkino, „tai įrodo, kad Rusijos federalinėje bausmių vykdymo tarnyboje (FSIN) veikia Federalinės saugumo tarnybos (FSB) ir FSIN „zonderkomandos“, kurios pagal kuratorių uždavinius kankina ir prievartauja kalinius, o patį procesą filmuoja tarnybiniais įrenginiais“. Po to dėl šio kompromituojančio įrašo pareigūnai priverčia žmones sutikti su kaltinimais, bendradarbiauti su teisėsauga bei informuoti ją apie kitų kalinių elgesį“.

Įrašuose matyti, kaip žmonės yra pririšami prie lovos, jų kojos užkeliamos į viršų, užkemšama burna, o tada prievartaujama – kartais tai daro vyras, kartais tai daroma su šluotos galu. Galiausiai aukos klausiama, ar jis „viską suprato“.

„Vot-tak.tv Belsat“ publikuoja šį vaizdo įrašą ir įspėja, kad tai ypač šokiruojantys vaizdai:

V. Osečkinas teigia, kad turi įrodymų, jog tai visa kankinimų sistema.

„Yra keturios suimtųjų ir nuteistųjų, kuriuos ten (Saratovo nuteistųjų tuberkuliozinė ligoninė – red. past.) mušė ir prievartavo, kategorijos: jei asmuo įdomus dėl galimybės duoti parodymus prieš žinomą opozicijos veikėją, milijardierių, aukštą valdininką; norėdami palaužti kalinių autoritetą – kad jis vykdytų pareigūno visus nurodymus. Taip pat reketuojant, kuo tas žmogus turtingas. Ir pagal užsakymą iš laisvės: jei jo priešai laisvėje sumokėjo 3–5 mln. rublių (36–60 tūkst. eurų) pareigūnams už išprievartavimo nufilmavimą“, – teigė žmogaus teisių gynėjas. Jis pasakojo, kad gavo šiuos įrašus iš vieno kalėjusio programuotojo, kuris prievarta buvo priverstas tvarkyti tokią pareigūnų duomenų bazę.

V. Osečkinas tvirtina, kad mažiausiai 200 žmonių buvo atsidūrę šių „zonderkomandų“ rankose ir buvo prievartaujami bei kitaip kankinami.

2021 10 06 11:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt