penktadienis, spalio 22 d.
Šokiruojantys šaudynių Rusijos universitete vaizdai: prieš išpuolį šaulys detaliai papasakojo savo planą
Alfa.lt
BNS
Twitter
Įtariamas šaulys

Rusijos Permės mieste nežinomam užpuolikui pirmadienį pradėjus šaudyti vietos universiteto komplekse žuvo mažiausiai 8 žmonės ir 19 buvo sužeisti.

„Apie 11 val. (vietos ir Lietuvos laiku) nežinomas asmuo pateko į Permės valstybinio universiteto miestelio teritoriją“ ir pradėjo šaudyti iš „trauminio ginklo“, sakoma socialiniuose tinkluose paskelbtame universiteto pranešime.

Anksčiau naujienų agentūra „Interfax“ citavo vieną šaltinį skubiosios pagalbos tarnyboje, sakiusį, kad per šaudymą pramoniniame Permės mieste, esančiame už daugiau nei 1100 kilometrų į rytus nuo Maskvos, buvo nužudyta ir sužeista žmonių.

„Nežinomas asmuo pateko į Permės valstybinio universiteto teritoriją ir paleido ugnį į studentus ir dėstytojus. Esama žuvusiųjų ir sužeistų“, – sakė šaltinis.

Pasak universiteto vadovybės, visos paskaitos buvo atšauktos. Studentai ir dėstytojai buvo paraginti užsidaryti auditorijose ir kabinetuose arba evakuotis.

Vėliau kitas informuotas šaltinis sakė „Interfax“, kad įtariamas užpuolikas buvo nukautas.

„Per susišaudymą užpuolikas buvo likviduotas atsakomąja ugnimi“, – sakė agentūros pašnekovas.

Pranešama, kad užpuolikas yra Timūras Bekmansurovas, kuris prieš išpuolį detaliai papasakojo apie savo planą socialiniame tinkle „V kontakte“. Jis teigė, kad nėra teroristas ar religinis fanatikas. Esą planą surengti šaudynes jis ilgai kūrė, taupė pinigus ginklams įsigyti.

„Aš savęs nekenčiu, bet noriu pridaryti, skaudėtų visiems, kurie stos mano kelyje. Skambėjimas tapo dar stipresnis, tarsi kažkas veržtų mano galvą. Nedingsta įspūdis, kad viskas, kas vyksta, tėra sapnas (...) Jūsų neišgelbės ginklų draudimai, jus žudysiu mašinomis, bombomis, peiliais, viskuo, kas papuls po ranka. Tokios atmatos, kaip aš, naikins viską aplinkui“, – rašė 18-metis.

Jis detaliai aprašė, kaip gavo leidimą įsigyti ginklui. Taip pat iš pradžių planavo išpuolį savo buvusioje mokykloje, bet persigalvojo ir universitetą pasirinko, nes ten visada daug žmonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 20 14:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt