pirmadienis, liepos 6 d.
Sprogimai didžiausiame Turkijos oro uoste (atnaujinta)
tiesa.com

Turkijos oro uoste nugriaudėjo du sprogimai, girdėjosi šūviai – yra daug sužeistų. Naujausiais duomenimis, žuvo 36 žmonės, dar 147 sužeisti. Prognozuojama, kad aukų skaičius augs iki 50.

Turkijos televizija TRT pranešė, jog antradienio vėlų vakarą , tarptautiniame Stambulo "Atatiurko" oro uoste nugriaudėjo dut sprogimai ir aidėjo šūviai. 

Keli teroristai į žmones pradėjo šaudyti prie oro uosto terminalo įėjimo, automobilių stovėjimo aikštelėje. Netrukus ugnimi atsakė ir Turkijos policijos pareigūnai. Užpuolikai detonavo sprogmenis ir žuvo. 

Vienas mirtininkas susisprogdino prie įėjimo vartų, kiti du spėjo nusigauti iki patikros punkto ir ten detonavo sprogmenis.

Oro uostas vėlų vakarą buvo pilnas žmonių. Keleiviai slėpėsi parduotuvėse. Kol aidėjo šūviai gulėjo ant žemės viršutiniuose oro uosto aukštuose. Sužeistuosius žmones į ligonines gabeno ne tik greitosios pagalbos automobiliai, bet ir taksi. 

Saugumo pareigūnams jau žinoma, kad tarp aukų yra užsienio valstybių piliečių, tačiau daugiau konkrečių žinių trečiadienio rytą dar nebuvo.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigė kol kas neturinti duomenų, kad per išpuolį Stambule žuvo ar buvo sužeisti lietuviai.

Kaip pranešė portalas lrytas.lt, trys tautiečiai likus vos valandai iki teroro atakų buvo oro uoste, tačiau spėjo išvažiuoti iš oro uosto į viešbučius. 

Iš karto po sprogimų oro uoste tvyrojo panika. Bėgdami iš patasto žmonės pasakoja matę paklodėmis užklotus žuvusiųjų kūnus. Išsigelbėję desperatiškai ieškojo savo artimųjų. 

 
"Kažkas atėjo ir šaudė į mus, o tada mano sesuo pradėjo bėgti. Nežinau, kur ji nubėgo, o po to aš pargriuvau. Gulėjau ant žemės, kol viskas baigėsi. Nerandu savo sesers", - iš karto po išpuolio naujienų agentūrai AFP sakė Otfah Mohamedas Abdullah.
 

Turkijos ministras pirmininkas pareiškė, kad teroro ataką oro uoste surengė trys mirtininkai, kurie vėliau ir susisporogdino, o už šį aktą atsakinga "Islamo valstybė". Pastarosios vadai kol kas jokių oficialių pareiškimų nepadarė. 

Tai daugiausiai aukų pareikalavusi teroristinė ataka, kurių Turkijoje šiemet buvo jau keturi dideli teroristiniai išpuoliai. Atsakomybę už du prisiėmė teroristinė "Islamo valstybė", už vieną atsakingi kurdų susikėliai. 

Dieną po sprogimo buvo skelbiama, kad oro uostas bus uždarytas iki ketvirtadienio, tačiau jau trečiadienį paaiškėjo, kad sprogimo metu neapgadinta oro uosto dalis atvidaryta.

2016 06 28 21:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt