antradienis, kovo 9 d.
Šri Lankoje per reidą prieš įtariamą džihadistų buveinę žuvo 15 žmonių
tiesa.com
facebook nuotrauka

Šri Lankoje 15 žmonių, įskaitant šešis vaikus žuvo penktadienį vakare per saugumo pajėgų operaciją, surengtą reaguojant į Velykų sekmadienio sprogdinimų virtinę.

Policija šeštadienį informavo, kad per reidą prieš numanomą džihadistų buveinę netoli rytinio Kalmunajaus miesto trys užspeisti įtariamieji susisprogdino, tuo pačiu nužudydami tris moteris ir šešis vaikus.

„Trys kiti vyrai, irgi laikomi mirtininkais sprogdintojais, buvo rasti negyvi prie to namo“, – sakoma policijos pranešime ir nurodoma, kad jie buvo nušauti. Policija ir kariai dalyvavo ilgiau kaip valandą trukusiame susišaudyme su name buvusiais kovotojais, sakė vienas kariškis.

Pasak jo, kūnai buvo rasti anksti šeštadienį per paieškų operaciją. Saugumo pajėgos suintensyvino ekstremistų paieškas, džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmus atsakomybę už mirtininkų sprogdintojų atakas prieš tris bažnyčias ir tris prabangius viešbučius, per kuriuos žuvo mažiausiai 253 žmonės ir dar šimtai buvo sužeisti.

Bendra policijos ir kariuomenės operacija buvo surengta gavus pranešimą, kad galimai už šias atakas atsakingi asmenys slapstosi viename Kalmunajaus priemiestyje, už 370 km į rytus nuo sostinės. Polcija nurodė, kad tarp saugumo pajėgų aukų nėra.

Vyriausybė pripažino, kad žvalgybos tarnybos padarė didelių klaidų, nors ministras pirmininkas Ranilas Wickremesinghe (Ranilas Vikremesinghė) sakė, jog jam iki išpuolių nebuvo žinoma apie jokius perspėjimus. Šis pareiškimas pasiuntė naują signalą apie jo nesutarimus su prezidentu Maithripala Sirisena (Maitripala Sirisena).

„Jeigu būtume turėję kokią nors užuominą ir nebūtume ėmęsi jokių veiksmų, būčiau nedelsiant atsistatydinęs, – premjeras sakė Didžiosios Britanijos visuomeniniam transliuotojui BBC. – Tačiau ką daryti, kai esi laikomas nežinioje?“

R. Wickremesinghe praeitais metais mėgino atstatydinti M. Sirisena. Ekspertų nuomone, šis ginčas galėjo prisidėti prie Šri Lankos nesugebėjimo imtis veiksmų gavus žvalgybos perspėjimų kelios savaitės iki atakų.

2019 04 27 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt