sekmadienis, birželio 7 d.
Su keturiomis kojomis gimusiai mergaitei atlikta unikali operacija
tiesa.com

Dešimties mėnesių Dominique pasaulį išvydo kiek kitokia nei visi naujagimiai. Mažylė iš Dramblio Kaulo Kranto respublikos (Afrika) gimė su keturiomis kojomis ir dviem stuburais.

Mergaitės identiška dvynė nėštumo metu neišsivystė ir Dominique gimė su vadinamąja „parazitine Siamo dvyne“, styrančia iš jos kaklo ir nugaros.

Praėjus dešimt mėnesių nuo gimimo, kovo pradžioje, mergaitei nušvito viltis tapti tokia, kokia ir visi jos bendraamžiai. Net penkių chirurgų ir daugiau nei pusšimčio gydytojų komanda iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Park Ridžo vaikų ligoninės, atliko Dominique unikalią operaciją, kurios metu buvo pašalinti mažylės kūnelį darkę dariniai.

Mergaitę, atvykusią į JAV globojusi Nancy apie sudėtingą jos būklę sužinojo socialiniame tinkle „Facebook“.

Moteris nė akimirkos nesitraukė nuo Dominique visos operacijos metu ir dabar padeda mergytei sveikti.

Dešimt mėnesių normalaus gyvenimo negalėjusi gyventi mažylė po net šešias valandas trukusios operacijos jau paleista iš ligoninės ir sveiksta savo laikinos globėjos namuose.

Neįtikėtina yra tai, kad mergaitė jau gali normaliai sėdėti, gulėti ir atlikti įprastinius veiksmus tokio amžiaus vaikui.

Ši procedūra buvo būtina, nes be jos mažosios Dominique organai būtų toliau funkcionavę, tačiau kito žmogaus apatinė dalis – liemuo, kojos ir pėdos – būtų sutrumpinę mergaitės gyvenimo trukmę.

Pasak gydytojų, Dominque puikiai sveiksta ir jau visai netrukus grįš pas savo biologinę šeimą į Dramblio Kaulo Krantą.

2017 03 23 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt