trečiadienis, spalio 5 d.
Su mokslo metų pradžia į Rusiją ateis karo Ukrainoje pagirios?
Alfa.lt
Scanpix
Karo propaganda Rusijoje išsikvepia.

Rusijos prezidento administracija nerimauja dėl galimo nepasitenkinimo augimo šalyje, leidiniui „Meduza“ teigė šaltiniai. Pareigūnai ir politikos technologai mano, kad karo su Ukraina tema Vladimirą Putiną palaikantiems rusams nebėra svarbiausia ir jie pradeda kreipti dėmesį į kitas gyvenimo sritis – padidėjusias kainas ir nedarbą.

Du prezidento administracijai artimi šaltiniai „Meduzai“ sakė, kad Kremliaus viduje aptarinėjamas galimas socialinio nepasitenkinimo augimas ir dėl to nerimaujama. Abu pašnekovai teigė, kad ruduo yra tradicinis tokio nepasitenkinimo metas. Šaltinių nuomone, vasarą socialinis nerimas atslūgsta: žmonės atostogauja ir ilsisi savo vasarnamiuose. Rudenį rusai pradeda nerimauti dėl sunkumų, susijusių su darbu, pradeda kreipti dėmesį į kylančias kainas, o vasaros atostogų optimizmas dingsta.

„Iš esmės vasara yra pauzės metas: šilta, šviesu, o kasdieniai darbai nustumiami į antrąjį planą. Rudenį visi supranta: laukia žiema, nesitikėkite gerų dalykų“, – ironizavo vienas iš „Meduzos“ šaltinių.

Vaikų ruošimas rugsėjo 1-ajai papildomai kelia socialinę įtampą. Pasak vieno iš šaltinių, žmonės neišvengiamai lygins, kiek išleido pasiruošimui mokyklai 2022 m., kai Rusija pradėjo karą prieš Ukrainą, ir kiek išleido anksčiau, ir jiems taps aiškus kainų augimo mastas.

O rudenį žmonės grįš namo ir iš atostogų, ir iš virtualaus dalyvavimo „specialiojoje operacijoje“. Jiems nepatiks tai, kas vyksta namuose.

Abu šaltiniai pabrėžė, kad „specialiosios operacijos“ (taip Rusijos pareigūnai ir oficialioji žiniasklaida vadina karą Ukrainoje) tema rusams pradeda nusibosti: „Jie nuo jos pavargo.“ Pašnekovai taip pat teigė, kad ankstesnis susidomėjimas kariniais veiksmais buvo nuslopinęs socialinį nepasitenkinimą.

„O rudenį žmonės grįš namo ir iš atostogų, ir iš virtualaus dalyvavimo „specialiojoje operacijoje“. Jiems nepatiks tai, kas vyksta namuose“, – sakė vienas iš „Meduzos“ pašnekovų.

„Romir“ atliktos apklausos rezultatai netiesiogiai rodo, kad kai kurie režimą palaikantys rusai prarado susidomėjimą karu prieš Ukrainą. Pasak apklausos, nuo 2022 m. vasario propagandinių TV „Pirmasis kanalas“ aprėpties dalis sumažėjo 8,1 proc., o „Rossija 1“ – 8 proc. Didžiąją dalį Rusijos televizijų eterio dabar užima politinės pokalbių laidos, kurių vedėjai ir dalyviai nuolat kalba apie Ukrainą ir „priešiškas Vakarų šalis“.

Kita Kremliaus susirūpinimą kelianti priežastis – dėl Vakarų bendrovių pasitraukimo regionuose uždaromos gamyklos. Nedarbo problemų tikimasi Kalugos regione, kur įsikūrusios didžiųjų užsienio automobilių gamintojų gamyklos, Leningrado srityje, kur taip pat yra didelių gamyklų, priklausančių Vakarų įmonėms arba priklausomų nuo Vakarų tiekimo.

Kremlius mano, kad vienintelis būdas užkirsti kelią socialiniam nepasitenkinimui yra pinigų dalijimas.

„Rudenį nepatenkintuosius bandys užmėtyti pinigais. Net jei sumos palyginti nedidelės, žmonės vis tiek džiaugsis jas gavę“, – sakė vienas „Meduzos“ šaltinis.

2022 08 29 13:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt