šeštadienis, gruodžio 4 d.
Sudane perversmo priešininkai gatvėse stato barikadas
BNS
Scanpix
Sudano vėliava

Šimtai protestuotojų prieš Sudane neseniai įvykdytą perversmą sekmadienį sostinės Chartumo gatvėse stato barikadas.

Ši pilietinio nepaklusnumo kampanija vykdoma praėjus dienai po to, kai buvo imtasi gyvybių pareikalavusių priemonių prieš masinius protestus.

Į demonstracijas visoje šalyje šeštadienį susirinko dešimtys tūkstančių žmonių, protestavusių prieš spalio 25 dieną kariuomenės įvykdytą perversmą, sužlugdžiusį šalies perėjimą prie civilinio valdymo. Tuomet generolas Abdelis Fattah al-Burhanas paleido vyriausybę, paskelbė šalyje nepaprastąją padėtį ir sulaikė Sudano civilius lyderius.

Toks sprendimas sulaukė tarptautinės bendruomenės pasmerkimo: pasaulio galingieji reikalauja greito grįžimo prie civilinio valdymo ir ragina Sudano kariuomenę susilaikyti nuo smurto prieš protestuotojus.

Medikų duomenimis, per šeštadienį surengtas demonstracijas mažiausiai trys žmonės buvo nušauti, o daugiau nei šimtas buvo sužeisti. Iš viso nuo tada, kai prasidėjo protestai, jau žuvo mažiausiai 11 žmonių.

Politiniai neramumai ir kova dėl valdžios Sudane tęsiasi nuo 2019 metų balandžio, kai buvo nušalintas prezidentas Omaras al Bashiras.

Nuo 2019 metų rugpjūčio šaliai vadovavo civilių ir kariškių administracija, kuriai buvo pavesta parengti šalį perėjimui prie visiško civilių valdymo.

Tačiau Sudano valdančiosios tarybos pirmininkas – generolas A. Fattahas al Burhanas, kuris de facto ir valdo šalį – pirmadienį įsakė sulaikyti šalies premjerą Abdallą Hamdoką (Abdalą Hamdoką), jo ministrus ir civilius narius Sudano valdančiojoje taryboje, paleido vyriausybę ir paskelbė nepaprastąją padėtį.

Šeštadienį protestuotojai rytinėje Chartumo dalyje padegė automobilių padangų ir laikė plakatus, kuriuose buvo rašoma, kad „neįmanoma grįžti atgal“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 31 13:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt