trečiadienis, liepos 28 d.
Sueco kanalą blokavusio konteinerių laivo „Ever Given“ laisvė kainuos 0,9 milijardo dolerių
BNS
Scanpix
Sueco kanalą blokavęs laivas

Milžiniškam konteinerių laivui „Ever Given“, kuris kovo mėnesį šešias dienas užblokavo laivybą Sueco kanalu, ir dėl to buvo areštuotas patirtiems nuostoliams išsireikalauti, liepos 7-ąją bus leista išplaukti, sekmadienį pranešė Sueco kanalo administracija.

„Liepos 7 dieną numatytas susitarimo tarp Sueco kanalo ir „Ever Given“ valdančios bendrovės pasirašymas. Iškart po to, šiam laivui bus leista išplaukti“, – teigiama pranešime.

Laivas „Ever Given“ buvo areštuotas dėl to, kad jo savininkai nesumokėjo 900 mln. JAV dolerių kompensacijos.

Japonijos bendrovei „Shoei Kiseno Kaiša“ priklausantis, Taivano valdomas ir su Panama vėliava plaukęs laivas kovo 23 dieną užplaukė ant seklumos, užblokuodamas itin svarbią pasaulinės prekybos arteriją. Egipto darbuotojams ir tarptautinių gelbėjimo specialistams užtruko beveik savaitę patraukti laivą nuo seklumos.

Laivininkystės žurnalas „Lloyd's List“ skelbė, kad incidentas per dieną sulaikydavo maždaug 9,6 mlrd. dolerių (8,15 mlrd. eurų) vertės krovinių, gabenamų tarp Azijos ir Europos.

Kanalas yra ekonomiškai gyvybiškai svarbus Egiptui, kuris prarado 12-15 mln. JAV dolerių pajamų už kiekvieną vandens kelio blokavimo dieną, teigia kanalo valdyba.

Sueco kanalo administracijos tvirtinimu, pagal Izmailijos ekonominio teismo priimtą teismo sprendimą, 900 mln. JAV dolerių kompensacijos suma buvo apskaičiuota atsižvelgiant į „įstrigusio laivo padarytus nuostolius, taip pat plukdymo ir priežiūros išlaidas“.

2021 07 04 20:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt