trečiadienis, spalio 21 d.
Sukarintos grupuotės ruošiasi galimam D. Trumpo pralaimėjimui
Alfa.lt

Ginkluotos ir Donaldui Trumpui lojalios sukarintos organizacijos ruošiasi „apsaugoti nuo galimų pažeidimų“ JAV prezidento rinkimus, o visai neseniai vienos iš tokių organizacijų planuotas įvykdyti Mičigano valstijos demokratų gubernatorės pagrobimas užduoda rimtą klausimą, ar šios organizacijos negali tapti rimta grėsme JAV demokratijai.

Portalo „Financial Times“ duomenimis, praėjusią savaitę JAV Federalinis tyrimų biuras (FTB) sugebėjo sustabdyti sukarintos organizacijos „Wolverine Watchmen“ planus Mičigane surengti karinį perversmą, kartu pagrobiant valstijos gubernatorę Gretchen Whitmer.

Teisėsaugos teigimu, ši organizacija jau kurį laiką rinko informaciją apie vietos politikų ir policijos pareigūnų gyvenamąsias vietas, gamino ir testavo savadarbius sprogmenis bei dažnai rengė karines pratybas.

Tačiau panašios organizacijos pastaruoju metu steigiasi ir aktyviai veikia visoje šalyje, o vienas esminių varomųjų variklių šioms grupuotėms – pats JAV prezidentas D. Trumpas. Remdamasis nepagrįstais kaltinimais dėl galimai planuojamų rinkimų pažeidimų, jis paragino visus galinčius vyrus ir moteris jungtis į specialius būrius, galinčius stebėti artėjantį rinkimų procesą.

„Aš girdėjau, kad vieno–dviejų, o gal ir trijų asmenų grupės ateis užtikrinti, kad rinkimų vietos būtų saugios“, – teigė internetinę platformą, vienijančią šimtus sukarintose grupuotėse dalyvaujančių asmenų, valdantis Joshas Ellisas.

D. Trumpą palaikantys ginkluoti civiliai ketina pasirodyti Kalifornijos, Oregono, Vašingtono, Pensilvanijos, Džordžijos, Pietų Karolinos, Indianos, Kentukio ir galbūt Šiaurės Karolinos valstijose. Pasak J. Elliso, šie asmenys neturėtų imtis jokių konkrečių veiksmų, nebent jei dabartinis JAV prezidentas pasakytų priešingai.

„Jei D. Trumpas išstos ir pasakys kažką maždaug „balsai buvo akivaizdžiai iš manęs pavogti“ bei palieps imtis veiksmų, o pagal Konstituciją jis yra kariuomenės vadas ir gali pašaukti į pagalbą visas JAV karines organizacijas“, – teigė aktyvistas.

Tačiau ekstremizmo ekspertai šias pavojingas sukarintas organizacijas vargiai gali pavadinti konstituciškomis. Teisine prasme JAV legalios gali būti laikomos tik valstybės sukurtos karinės organizacijos kaip 450 tūkst. narių turinti Nacionalinė gvardija. Tačiau labai dažnu atveju šios savavalės organizacijos geba ne tik veikti, bet ir bendradarbiauti su vietos teisėsaugos institucijomis.

Toje pačioje Mičigano valstijoje, kurioje buvo planuojamas perversmas, vienas vietos šerifas gyrė ir aktyviai bendravo su „Wolverine Watchmen“ nariais, o FTB paskelbus apie jų planus, jis bandė teisinti teroristus, sakydamas, kad šie planavo „nusikaltėlio suėmimą“, o ne gubernatorės pagrobimą.

Ši pavojinga situacija lemia, kad apsiginklavimu pradeda rūpintis ne tik D. Trumpo pasekėjai, bet ir tiesioginę grėsmę pradedantys jausti demokratai bei tautinės mažumos.

Portalo „Bridge Michigan“ duomenimis, augantis rasizmas ir galimo pilietinio karo tikimybė verčia rekordinį kiekį rasinių mažumų ginkluotis. Vien per pastaruosius metus tarp afroamerikiečių buvo užfiksuotas didžiausias ginklų įsigijimų mastas, o vien 40 proc. iš nusprendusių ginkluotis asmenų tai darė pirmą kartą.

Sunku nuspėti, ar jau artėjantį mėnesį įvyksiantys prezidento rinkimai baigsis be rimtesnių incidentų, tačiau vis didėjanti gyventojų baimė, ginklavimasis ir šnekos apie pilietinio karo galimybę tikrai paliks nemenką randą JAV visuomenėje dar ne vieniems metams.  

2020 10 15 10:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt