trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Sukilėliai Libijoje šturmuoja sostinę
tiesa.com

Muammaro Gaddafio režimo priešininkai sekmadienį pradėjo Libijos sostinės Tripolio šturmą. Pirmadienį po pietų jie kontroliavo didžiąją miesto dalį, tačiau diktatoriui ištikimos kariuomenės pajėgos nesudėjo ginklų ir miesto centre virė atkaklūs mūšiai, pranešė BBC.

Sukilėlius remia ir NATO karinės pajėgos. Aljanso vadovybė pareiškė, kad kol kas nesitrauks iš Libijos, nes „civiliams vis dar gresia pavojus“. NATO atakuoja vyriausybės pajėgas, nes šios kaltinamos žmonių žudymu.

Tripolį opozicijos pajėgos šturmavo iš Rytų, Pietų iš Vakarų. Jie miestų pakraščiuose nesutiko beveik jokio pasipriešinimo. Sukilėlių vadas tikina, kad kol kas neturi jokių žinių, kur galėtų būti diktatorius M.Gaddafi.

Pranešama, kad sukilėliai sulaikė du M.Gaddafi sūnus. Tarptautinė bendruomenė opozicijos pajėgų vadus ragina užtikrinti režimo vadovų saugumą ir perduoti juos tarptautiniam teismui dėl nusikaltimų žmogiškumui.

Sukilėlių duomenimis, vyriausybės pajėgos vis dar valdo 15-20 proc. sostinės. Europos Sąjungos vadovai pareiškė, kad M.Gaddafi režimui atėjo galas. Kinija pranešė, kad bendradarbiaus su bet kokia Libijos valdžia, jeigu ji turės žmonių palaikymą.

2011 08 22 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt