antradienis, balandžio 13 d.
Sunku patikėti: Seulas pasisiūlė drauge su Pchenjanu rengti 2032 metų olimpines žaidynes
Alfa.lt

Pietų Korėjos sostinės Seulo valdžia ketvirtadienį formaliai pateikė Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK) siūlymą kartu su Šiaurės Korėjos sostine Pchenjanu organizuoti 2032 metų žaidynes, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

TOK vasarį paskelbė, kad Australijos miestas Brisbanas yra pagrindinis kandidatas rengti žaidynes, ir pridūrė, kad bus užmegztas „tikslinis dialogas“ su paraišką pateikusiais australais.

Tačiau Seulo municipalinė vyriausybė ketvirtadienį paragino Komitetą vėl išnagrinėti abiejų Korėjų siūlymą drauge organizuoti žaidynes, dėl kurio buvo sutarta per 2018 metų rugsėjį įvykusį pietų korėjiečių prezidento Moon Jae-ino ir šiaurės korėjiečių lyderio Kim Jong Uno susitikimą.

„Yonhap“ žiniomis, Seulo paraiškoje pabrėžiamas bendrų organizavimo pastangų taikos palaikymo potencialas, taip pat „pažangiausių technologijų ir korėjiečių kultūros derinys“.

Šiaurės Korėja kol kas viešai nekomentavo paraiškos, pateiktos pastebimai atšalus Seulo ir Pchenjano santykiams.

Abi valstybės ilgiau nei dvejus metus nevedė jokių oficialių derybų, o praėjusią savaitę Kim Jong Uno įtakinga sesuo pavadino pietinės kaimynės prezidentą „Amerikos užauginta papūga“, šiam pasmerkus Pchenjano neseniai atliktą raketų bandymą.

Pietų Korėja pastarąjį kartą olimpiadą organizavo 2018 metais. Tuomet abiejų Korėjų komandos žygiavo su viena vėliava. Šiaurės Korėja niekada nėra rengusi tokių žaidynių.

2021 04 01 19:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt