trečiadienis, spalio 5 d.
Suomijos premjerei – netikėtas palaikymas: šimtai moterų pradėjo publikuoti savo šokių ir linksmybių vaizdo įrašus (Vilnius irgi įsitraukė)
Alfa.lt
„Go Vilnius“
„Go Vilnius“ kvietimas Sannai Marin.

Šimtai moterų socialiniuose tinkluose paskelbė filmukus, kuriuose jos šoka ir linksminasi, taip palaikydamos ministrę pirmininkę Sanną Marin po to, kai buvo paviešinti vaizdo įrašas iš vakarėlio, kuriame ji dalyvavo, rašo britų leidinys „The Observer“.

Vaizdo įrašai, kuriuose moterys šoka ir linksminasi su draugėmis, paskelbti su grotažyme „solidarumas su Sanna“ (#SolidarityWithSanna), pasirodė po to, kai ministrė pirmininkė sulaukė kritikos dėl savo elgesio. Keliuose vaizdo įrašuose matyti, kaip ji dainuoja ir šoka vakarėlyje su draugėmis, o kitame linksminasi privačiame žinomo Helsinkio klubo VIP kambaryje.

Kritikai teigė, kad šie filmai kelia klausimų dėl jos asmeninio ir politinio apsisprendimo. Premjerė atmetė teiginius, kad vakarėlyje ji vartojo narkotikus, ir pareiškė, kad ji atliko narkotikų testą, kurio rezultatai bus paviešinti šią savaitę.

Ji gynėsi sakydama, kad nieko kito nedarė, tik „šoko, dainavo, apkabino draugus ir gėrė alkoholį“. „Tikiuosi, kad 2022 m. bus priimta, jog net sprendimų priėmėjai šoka, dainuoja ir eina į vakarėlius“, – sakė 36 metų S. Marin. Reaguodamos į tai šimtai moterų paskelbė savo vaizdo įrašus, kuriuose jos šoka, geria ir palaiko ją.

Suomijos Turku universiteto lyčių studijų profesorė Anu Koivunen sakė nemananti, kad lytis buvo lemiamas veiksnys kilus triukšmui dėl nutekinto vaizdo įrašo. Patys vakarėliai nėra didelė problema, tačiau tai, kad vaizdo įrašas nutekėjo, gali būti vertinama kaip premjerės neatsakingumas vertinant žmones, kuriais ji apsupo save.

„Ji nesusivaldė kompanijoje, kurioje negali pasitikėti kiekvienu esančiu kambaryje, – teigė A. Koivonenas. – Manau, kad šiuo metu tai yra pagrindinė problema“.

Kibernetinio saugumo ekspertas Petteri Järvinenas, kurį šeštadienį citavo laikraštis „Iltalehti“, iškėlė versiją, kad Rusija galėjo įsilaužti į kieno nors, priklausančio artimai Suomijos premjerės aplinkai, telefoną ar socialines paskyras.

Beje, Vilnius irgi neliko nuošalyje Suomijos vakarėlių skandalo. Lietuvos sostinės vystymo kompanija „Go Vilnius“ savo socialinėje paskyroje pakvietė į Suomijos premjerę į kitais metais minimą Vilniaus gimtadienį, kur vyks „puikus vakarėlis“.

„Miela Sanna Marin, neklausyk kitų, Vilniui patinka tavo stilius ir judesiai. Kitais metais švęsime 700-ąjį gimtadienį, girdėjome, kad tai bus puikus vakarėlis. Tikimės, kad galėsite atvykti ir švęsti kartu su mumis – Vilniaus stiliumi“, – rašė feisbuke „Go Vilnius“.

2022 08 22 14:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt