šeštadienis, liepos 4 d.
„Svajoniuaustralija.lt“ įkūrėjas Artūras Mickus: Australijoje gausėja lietuvių
tiesa.com
facebook nuotrauka, IG/noellie_s

Prieš kelerius metus Artūras Mickus įkūrė platformą „svajoniuaustralija.lt“. Kartu su kolegomis jis teikia visas studijų tarpininkavimo, emigracijos ar verslo steigimo paslaugas Australijoje. Artūro dėka vis daugiau lietuvių atranda Australiją: išvyksta ten studijuoti, įsidarbina, keliauja. Anot pašnekovo, nėra kitos tokios šalies, kaip Australija, todėl ten nuvykti – būtina.

Artūrai, kodėl pastaruoju metu vis labiau populiarėja darbas ir studijos Australijoje? Su kiekvienais metais Australija lietuvių taikinyje tampa vis populiaresnė dėl gerėjančių ekonominių sąlygų Lietuvoje. Prieš 10 metų norint išvykti į Australiją kainavo panašiai, kaip ir dabar, tačiau anuomet 18 tūkst. litų suma daugeliui atrodė didelė. Dabar skaičiuojame, kad reikalinga investicija išvykti į Australiją prasideda nuo 4500 eur ir ši suma įveikiama ne tik emigrantui, tačiau ir Lietuvoje dirbančiam. Taip pat keičiasi ir kelionių motyvai: lietuviai laisviau keliauja, seka kitus į užsienį išvykusius lietuvius socialinėje medijoje ir, matydami kitus, lengviau pasiryžta anksčiau barjeru laikomam žingsniui. Vis dažniau lietuviai atvyksta į Australiją keliauti arba praleisti vadinamo „GAP YEAR“ (metų pertraukos po mokslų – red.). Taigi, tendencijos pasikeitė – anksčiau į Australiją daugiau keliavo ekonominiai emigrantai ir tiems kuriems JK ar Norvegija pabodo dėl blogo oro, dabar daugiau lietuvių keliauja tam, kad gautų tarptautinės patirties, saulės, patobulintų anglų kalbą, ir, žinoma, dirbti bei studijuoti. Be to, atpigo ir lėktuvo bilietai, šiuo metu galima „pagauti“ bilietus į abi puses už 500–600 eur, anksčiau to nebuvo. Taigi, Australija tapo pasiekiama platesniam ratui lietuvių.

facebook nuotrauka Ar sudėtinga vizų gavimo tvarka, norint vykti uždarbiauti, studijuoti ar įsitvirtinti Australijoje? Daugiausia lietuvių vis dar išvyksta su studijų viza. Studijuodami gauna darbo teisę, o kai kurios studijos yra lankomos tik kartą į savaitę, taigi studijų viza yra populiariausias ir pigiausias variantas gauti australišką patirtį. Vis daugiau lietuvių atranda Australiją, kaip prestižinių studijų šalį: jie renkasi studijuoti Melburno, Kvinslendo, Monašo universitetuose, kurie puikuojasi geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų šimtuke. Darbo vizas populiaru gauti jau būnant Australijoje, kadangi vienas iš pagrindinių reikalavimų yra turėti darbdavį, kuris būtų pasirengęs suteikti darbo vizą. Įkalbėti per atstumą būti įdarbintam Australijoje yra komplikuota ir darbdavys turi išmokėti minimalų $53 900 AUD atlyginimą, todėl lengviausia darbą susirasti jau būnant šalyje. Studento viza tam puikiai pasitarnauja, nes ji suteikia teisę dirbti, tad darbdaviui paprašius išdirbti minimalų laiką, turėsite visas galimybes.

facebook nuotrauka Kuri viza suteikia galimybės ilgesniam ar visam laikui likti Australijoje? Daugėja lietuvių kurie renkasi „Išsilavinimo“ arba kitaip „Skilled“ vizas. Tai yra taškų sistema pagrįsta viza, kurios pagrindą sudaro Australijoje paklausios specialybės. Gavus tokią vizą, suteikiamas leidimas gyventi (Permanent Residency), o po keleto metų turite teisę aplikuoti ir pilietybei. Šias vizas dažniausia renkasi iš Lietuvos atvykę programuotojai, virėjai, buhalteriai/finansininkai, inžinieriai, auto mechanikai ir kt.(daugiau informacijos mūsų tinklapio skiltyje „Emigracija“). Pagrindiniai šios vizos reikalavimai: Australijai reikalingas išsilavinimas; geros/puikios anglų kalbos žinios; darbo pagal specialybę patirtis (bent 3 metai); jaunas amžius (geriausiai 25–32 m.). Ar studijos Australijoje suteikia galimybę pasilikti ten dirbti ir gyventi? Kiekvienas sėkmingai pabaigęs universitetą arba studijas (koledže) iš Australijai reikalingų specialybių sąrašo gali prentenduoti į „Temporary graduate“ vizą, kuri suteikia leidimą neribotą laiką būti šalyje bei dirbti. Per tą laiką lietuviai dažniausiai suranda darbą pagal specialybę ir atidirbę 3 metus sėkmingai lieka šalyje arba aplikuoja jau minėtai „Išsilavinimo“ vizai. 1 metų darbo patirtis Australijoje atstoja 3 metus darbo kitose šalyse. Taigi, pabaigus Australijai reikalingos specialybės studijas, atsiveria galimybė likti šalyje ilgesniam laikui. Populiariausios specialybės studijuoti norint likti Australijoje tarp lietuvių šiuo metu yra automechaniko, virėjo, buhalterio. Minėjote, kad išvykimui reikia minimaliai 4500eur.

facebook nuotrauka Kas sudaro šią sumą? Šių pinigų pakanka padengti per daug neįpareigojančių studijų pirmą įmoką, privalomą sveikatos draudimą, vizą, skrydžio ir pragyvenimo išlaidas pirmus keletą mėnesių. Išsilavinimo vizos įkainiai prasideda nuo 4450 eur, įskaičiuojant agentūros ir valstybinius įkainius. Darbo vizos įkainis nuo 2850 eur, įskaičiuojant agentūros ir valstybinius įkainius. Kokie Australijoje atlyginimai ir koks pragyvenimo lygis? Vidutinis metinis atlyginimas Australijoje yra 82,436 AUD per metus arba 1585 AUD per savaitę. Pagrindiniai pragyvenimo kaštai savaitei yra: 350 AUD 1 kambario būsto nuomai,150 AUD maistui ir 50 AUD transportui. Išvykti į Australiją – nemenkas iššūkis. Ar suteikiate pagalbą, konsultacijas jau nuvykus į Australiją? „Svajonių Australijos“ tikslas yra kuo sklandesnė klientų kelionė. Dažnam informacija ir patarimai reikalingi ne tik prieš atvykstant. Nuvykus kyla dar daugiau klausimų – nuomojant pirmą būstą, naudojantis transportu ar atsidarant banko sąskaitą. Mes lietuviaičius gelbėjame ne tik patarimais – šiuo metu visuose didžiuosiuose Australijos miestuose turime ir „BigBrother“ paslaugą: seniau atvykę ir sėkmingai adaptavęsi lietuviai norinčius atvykėlius pasitinka oro uoste, padeda surasti trumpalaikį ar ilgalaikį būstą, atsako į visus rūpimus klausimus adaptacijos metu.

facebook nuotrauka

Ar greitai lietuviai adaptuojasi, suranda darbą? Lietuviai yra nagingi, todėl dažnas suranda darbą per porą savaičių. Turime klientų, kurie atvyko tik su keliais šimtais dolerių kišenėje. Jau antrą dieną būdami Australijoje susirado darbą, nes buvo priversti suktis iš padėties. Griežtai valstybės kontroliuojama Australijos ekonomika nepatyrė didelio ekonominio nuosmūkio net pasaulinės krizės metu, todėl darbo vietų čia yra visiems pakankamai, o darbus rasti ne sudėtinga. Ypač didelė nekvalifikuoto darbo pasiūla, pavyzdžiui, dirbant statybose galima uždirbti net $1500–1800 per savaitę. Daugiau apie paklausiausias specialybes sužinosite čia: www.lifehacker.com.au/2018/02/the-30-most- in-demand-jobs-in-australia-for-2018/ Apibendrinant, kodėl verta išbandyti sėkmę Australijoje? Australija skiriasi nuo viso pasaulio. Pirmiausia – savo gamta, gyvūnija. Yra posakis „there is nothing like Australia“, kuris reiškia, kad Australija nėra panaši į jokią kitą pasaulio šalį Didžiojoje Australijos žemyno dalyje 9 mėnesius šviečia saulė, todėl net labiausiai susiraukęs lietuvis pradeda šypsotis (šypteli). Australijoje labai kokybiškas ir lengvai prieinamas maistas, be to, čia yra vidutiniškai gyvenančiųjų sluoksnis yra vienas didžiausių pasaulyje, o tai reiškia, kad dauguma gali patenkinti beveik visas savo užgaidas. Dar norėčiau paminėti, kad Australijoje yra vienas didžiausių atidarytų įmonių skaičių, daug kas čia bando verslauti ar teikti laisvai samdomų specialistų paslaugas, todėl darbo tikrai netrūksta. Iš tiesų Australijos privalumus galėčiau vardinti ilgai (šypsosi). Bet geriausia – atvykti patiems ir įsitikinti. Daugiau informacijos www.svajoniuaustralija.lt

facebook nuotrauka

2019 07 20 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt