penktadienis, birželio 5 d.
Švedai labiausiai bijo ne karo
tiesa.com

Augant įtampai pasaulyje ir vis dažniau kalbant apie realią III-ojo pasaulinio karo grėsmę, švedai nustebino savo ramybe. Gioteburgo universiteto atlikta apklausa atskleidė, kad Švedijos gyventojus gerokai labiau neramina kitos problemos nei galimas karinis konfliktas.

Kokios jos? Tai klimato kaita ir terorizmo keliama grėsmė. Taip mano didžioji dauguma iš 20 tūkst. mokslininkų apklaustų žmonių.

Dar bent pusę apklaustųjų labai neramina didėjantis žmonių atsparumas antibiotikams.

Šie trys ateities iššūkiai ypatingai neramina švedus.

Žmonės taip pat pergyvena ir dėl oro užterštumo, tokių apklausoje buvo 47 proc., toks pats procentas apklaustųjų taip pat teigė esantys sunerimę ir dėl ksenofobijos.

Šeštas pagal svarbą nerimą keliantis veiksnys yra nuolat augantis pabėgėlių skaičius. Septintoje vietoje – sunkumai norint susirasti būstą. Ašntuntoje – nuolatinis stresas darbe.

\

Apžvelgdami šių tyrimų rezultatus, sociologai teigė, kad žmonių nuomonę greičiausiai suformavo žiniasklaida. Štai apie didėhantį žmonių atsparumą antibiotikams, Švedijos žiniasklaida pranešinėjo nuolat pastaruosius kelis mėnesius.

Teroristų keliamos grėsmės taip pat buvo vienos pagrindinių žurnalistų naujienų. Ypač po šių metų balandžio 7-ąją dieną sostinėje Stokholme įvykusio teroristinio išpuolio, per kurį Uzbekistanane gimęs vyras su sunkvežimiu rėžėsi į žmones pačiame miesto centre.

Šios atakos metu žuvo moteris ir 11 metų mergaitė, taip pat 41-erių britas ir belgė. Dar 15 žmonių buvo sužeisti.

2017 04 26 10:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt