pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Švedai mieliau darbina savus
tiesa.com

Vienas iš penkių migrantų, gyvenančių Švedijoje, negali susirasti darbo. Užsieniečių nedarbo lygis auga jau kuris laikas ir, manoma, kad tai tik pradžia. Visai kitokios tendencijos vyrauja kalbant apie bendrą bedarbystės lygį šalyje.

Remiantis portalo thelocal.se paskelbtais duomenimis, neturinčių darbo žmonių šalyje sparčiai mažėja. Baigiantis 2015-iems nedarbo lygis siekia 7,8 proc.

Švedijos įdarbinimo agentūra (šved. Arbetsförmedlingen) paskelbė, kad šiuo metu darbo šalyje neturi daugiau nei 21 proc. užsieniečių. Šių metų spalį darbo ieškojo 372 tūkst. žmonių, iš jų 183 tūkst. užsieniečių. Šis skaičius tikrai augs, nes skaičiuojama, kad iki šių metų pabaigos į šalį atvyks dar 190 tūkst. pabėgėlių.

Bedarbiams užsieniečiams darbo paieškos užtrunka dar ir todėl, kad pirmiausia jie turi susitvarkyti dokumentus ir gauti leidimus dirbti.

Švedai sulaukia daug kritikos dėl diskriminacijos darbo rinkoje. Mat darbdaviai didesnę reikšmę teikia kilmei, o ne potencialaus darbuotojo įgūdžiams ir patirčiai.

Švedai norėtų, kad nedarbas jų šalyje iki 2020-ųjų būtų mažiausias visoje Europos Sąjungoje, tačiau, panašu, kad šį tikslą pasiekti bus labai sunku.

2015 11 11 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt