ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Švedija dėl sankcijų iškvietė Rusijos ambasadorių
BNS

Švedija šeštadienį iškvietė Rusijos ambasadorių Stokholme, kad pareikštų jam protestą dėl Maskvos sprendimo paskelbti sankcijų keliems Europos pareigūnams, įskaitant vieną švedų tyrėją, vystantis nesutarimams tarp Kremliaus ir Vakarų šalių.

Ankstesnę dieną Maskva paskelbė uždraudusi atvykti į Rusiją aštuoniems Europos Sąjungos ir jos šalių pareigūnams, reaguojant į ES Tarybos sankcijas, anksčiau šiais metais paskelbtas Rusijai dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimo ir policijos smurtinio atsako į jo šalininkų protestus.

Švedijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Matsas Samuelssonas (Matsas Samuelsonas) naujienų agentūrai AFP sakė, kad Rusijos ambasadorius buvo iškviestas siekiant „pareikšti mūsų protestus dėl Rusijos priemonių“.

„Kitaip negu ES sankcijos... Rusijos sankcijos yra nepagrįstos, teisiškai neaiškios; jos yra politinių motyvų išraiška“, – pažymėjo ministerija.


Tarp asmenų, kuriems buvo uždrausta atvykti į Rusiją, yra Asa Scott (Osa Skot), vadovaujanti nuodingųjų medžiagų tyrimų laboratorijai Švedijos gynybos tyrimų agentūroje (FOI). Ji padėjo patvirtinti, kad A. Navalnas pernai rugpjūtį buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia „Novičiok“ grupės medžiaga.

FOI generalinis direktorius Jensas Mattssonas (Jensas Matsonas) sakė, kad „visiškai nepriimtina, jog Rusija įvestų nepagrįstas sankcijas tyrėjai, atliekančiai savo darbą“.

„Sankcijos nepaveiks instituto darbo“, – sakoma J. Mattssono pareiškime.

Į Rusijos užsienio ministerijos paskelbtą europiečių sąrašą taip pat įtrauktas Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli (Davidas Sasolis) ir Vera Jourova – Europos Komisijos pirmininkės pavaduotoja, atsakinga už vertybes ir skaidrumą.

ES penktadienį irgi pasmerkė „nepriimtiną“ Rusijos žingsnį ir pridūrė „pasiliekanti teises imtis tinkamų atsakomųjų priemonių“.

Švedija sakė „apgailestaujanti, kad Rusija pasirinko toliau bloginti savo santykius su ES“.

„Labai rimtai vertiname šlyjančią demokratijos, žmogaus teisių ir teisinės valstybės padėtį Rusijoje“, sakoma URM pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 02 12:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt