pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Švedija ir Danija sudavė smūgį migrantams
tiesa.com

Pirmą kartą per pusę šimtmečio Stokholmo vyriausybė ėmėsi drastiško žingsio – nuo pirmadienio visi traukiniais, autobusais ir keltais iš Danijos į Švediją keliaujantys žmonės privalės kertant sieną pateikti asmens dokumentą su nuotrauka. Tie, kurie nesugebės pateikti būtinų dokumentų bus grąžinti atgal, o vežėjai baudžiami.

Taip tikimasi suvaldyti didžiausią pabėgėlių krizę nuo Antrojo pasaulinio karo. Vien praėjusiais metais Švedija suteikė prieglobstį daugiau nei 160 tūkst. migrantų.

Įsigalėjus naujai tvarkai keleiviai ėmė rikiuotis į milžiniškas eiles, ko pasekoje vėlavo daugybę maršrutų. Laikina tvora jau buvo įrengta Kopenhagos oro uosto Kastrupo geležinkelio stotyje, kur traukiniai bus stabdomi privalomam tikrinimui: taip užkirstas kelias palei bėgius mėginantiems prasmukti pabėgėliams.

„Atrodo, tarsi statytume čia Berlyno sieną. Žengiame kelis žingsnius į praeitį“, – delfi.lt cituojamas vietos geležinkelio „Kystbanen“ vežėjų asociacijos atstovas Michaelis Randroppas.

Sugriežtinta sienų kontrolė sukėlė neigiamas Danijos institucijų reakcijas, Kopenhagos dešinioji vyriausybė atkakliai siekė užtikrinti, kad šalyje liktų kuo mažiau migrantų. To pasekoje Danija paskelbė grąžinanti sienos su Vokietija kontrolę – teigiama, kad sprendimas įsigalios nedelsiant.

2016 01 04 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt