antradienis, balandžio 13 d.
Švedija laikinai sustabdė skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina
BNS

Švedų sveikatos apsaugos pareigūnai antradienį pranešė laikinai sustabdę skiepijimą bendrovės „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso, kelioms Europos Sąjungos valstybėms anksčiau žengus tokį pat žingsnį po pranešimų apie galimus rimtus šalutinius poveikius.

Visuomenės sveikatos agentūra (FHM) nurodė „saugumo sumetimais“ stabdanti šios vakcinos naudojimą, pasirodžius pranešimams apie „įtariamą šalutinį poveikį“.

Švedijos vyriausiasis epidemiologas Andersas Tegnellas (Andersas Tegnelas) nacionalinei naujienų agentūrai TT sakė, kad didžiausią rūpestį kelia 10–20 atvejų Europoje, kai paskiepytiems asmenims susidarė kraujo krešulių, todėl reikia tolesnio tyrimo.

Dalis kitų ES šalių nusprendė sustabdyti skiepijimą bendrovės „AstraZeneca“ vakcina po pranešimų, kad nedaugeliui paskiepytų asmenų susidarė kraujo krešulių.

Visgi FHM pabrėžė, jog Švedijoje jokių rimtų šios vakcinos šalutinių poveikių atvejų patvirtinta nebuvo.

Europos vaistų agentūra (EVA) ketvirtadienį rengia specialų posėdį, per kurį bus nuspręsta, ar imtis kokių nors priemonių.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paragino šalis ir toliau naudoti šią vakciną ir sakė, kad nebuvo nustatyta jokio ryšio tarp kraujo krešulių ir vakcinos ir kad skiepų nauda yra didesnė už bet kokio šalutinio poveikio riziką.

PSO nurodė, kad antradienį jos ekspertai įvertins „AstraZeneca“ produkto saugumą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 16 17:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt