penktadienis, gegužės 7 d.
Švedija ragina gyventojus iki metų galo dirbti iš namų
Alfa.lt

Švedija, kurios švelnesni kovos su koronavirusu metodai atkreipė pasaulio dėmesį, pareiškė, kad skatins žmones esant galimybei dirbti iš namų.

Šalyje nustatytų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų skaičius ketvirtadienį perkopė 80 tūkstančių.

Švedija, kitaip nei daugelis Europos šalių, nebuvo paskelbusi karantino, nors pagal mirties atvejų skaičių per capita užima vieną pirmųjų vietų pasaulyje.

Naujos rekomendacijos, taikomos asmenims, „turintiems galimybę dirbti iš namų“, galios iki metų pabaigos.

Vienas iš šios rekomendacijos tikslų yra sumažinti žmonių skaičių viešajame transporte. Tikimasi, kad ši priemonė duos naudos žmonėms, kuriems reikia vykti į darbą.

Rekomendacija paskelbta švedų pareigūnams akcentavus kelias teigiamas pastarojo meto tendencijas, pirmiausia – mažėjantį registruojamų naujų COVID-19 atvejų skaičių ir ypač – mažėjantį sunkių atvejų, kai ligoniams būtinas gydymas intensyviosios terapijos skyriuje, skaičių.

Tačiau šalies Visuomenės sveikatos agentūra pabrėžė, kad „jei mūsų kontaktų vėl daugės, esama rimto pavojaus, kad rudenį kils nauja plitimo banga“.

Ketvirtadienį Švedija pranešė nustačiusi 318 naujų užsikrėtimo atvejų. Bendras patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki 80 100.

Šalyje užregistruotos iš viso 5 739 mirtys, siejamos su naujuoju koronavirusu.

Švedijos pozicija dėl kovos su koronavirusu tapo rimtu iššūkiu įprastai Šiaurės šalių vienybei, jos kaimynėms pasirinkus gerokai griežtesnes priemones užkrato plitimui stabdyti.

Tačiau ketvirtadienį Danija paskelbė atverianti savo sienas švedams. Anksčiau ji įsileisdavo tik atvykstančiuosius iš tų Švedijos regionų, kur registruojama nedaug COVID-19 atvejų.

Daugumai į Norvegiją keliaujančių švedų vis dar taikomi reikalavimai dėl karantino, o Suomija priima tik tuos keliautojus iš Švedijos, kuriems atvykti būtina.

Švedijoje jaunesni nei 16 metų moksleiviai visą pandemijos laiką lankė mokyklas, toliau dirbo kavinės, barai, restoranai ir dauguma kitų įmonių. Kaukės buvo rekomenduojamos tik sveikatos apsaugos darbuotojams.

Švedų pareigūnai tvirtino, kad karantinas padeda tik laikinai, o drastiškos trumpalaikės priemonės yra nepakankamai veiksmingos, kad pateisintų savo padarinius.

2020 08 01 10:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt