trečiadienis, gegužės 27 d.
Švedijos Lundo miestas į kovą su koronaviruso plitimu pasitelkė vištų mėšlą
BNS

Švedijos universitetinis Lundo miestas savo pagrindiniame parke šią savaitę barsto dvokiantį vištų mėšlą, kad atbaidytų žmones, norinčius švęsti tradicinę pavasario šventę, ir taip padėtų stabdyti koronaviruso plitimą, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Miesto pareigūnai prašė gyventojų šiemet balandžio 30-ąją nešvęsti Valpurgijos nakties, Švedijoje vadinamos Valborgu, ir planavo aptverti Lundo parką.

Tačiau naujienų agentūrai AFP pareigūnai taip pat sakė, kad imsis ir kitų priemonių: pasinaudodami proga išbarstys parke toną vištų mėšlo. Tikimasi taip ne tik patręšti parko vejas, bet ir atbaidyti tuos, kas galėtų jausti pagundą nepaisyti dėl koronaviruso paskelbtų suvaržymų.

„Na, vištų mėšlas paprasčiausiai baisiai dvokia, – sakė miesto aplinkos tarybos pirmininkas Gustavas Lundbladas. – Nelabai malonu sėdėti ir gerti alų tvyrant tokiam kvapui.“

Lundo parkas yra populiari popietinių ir pavakarinių susitikimų bei iškylų balandžio 30-ąją vieta. Vėliau tą patį vakarą deginami tradiciniai laužai.

Kadangi ši šventė, galinti pritraukti iki 30 tūkst. lankytojų, yra „spontaniška“, miestas negali visiškai jos uždrausti, bet atsižvelgdamas į koronaviruso protrūkį labai nori jos išvengti, sakė G. Lundbladas.

Lunde yra vienas didžiausių Švedijos universitetų ir tarp 125 tūkst. jo gyventojų yra daug studentų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 30 09:59
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt