šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Švedų paaugliai nusigręžė nuo svaigalų
tiesa.com

Jaunoji švedų karta renkasi sveiką gyvenimo būdą, o ne alkoholį ar kitus svaigalus. Atlikus apklausą, paaiškėjo, kad vyresniųjų klasių mokiniai ir studentai alkoholio suvartoja mažiausiai per paskutiniuosius 40 metų, pranešė portalas thelocal.se.

Šioje apklausoje dalyvavo jaunimas nuo 15 iki 18 metų. Visi jie turėjo atsakyti į 70 klausimų, pasakydami, kaip dažnai per paskutinius metus jie vartojo alkoholį ar (ir) narkotikus bei tabaką.

Net 40 proc. devintos klasės moksleivių, kuriems 15-ioka, prisipažino vartoję alkoholį per pastaruosiuus 12 mėnesių. Tuo tarpu 2011-aisiais teigiamai į tokį pat klausimą atsakė 55 proc. apklaustųjų, o 1990-aisiais net 77 proc.

Specialistų teigimu, ši apklausa akivaizdžiai įrodo, kad alkoholis ir kiti svaigalai bei tabakas nebėra pirmasis jaunuolių pasirinkimas, o alkoholio suvartojimas mokinių tarpe yra ypatingai sumažėjęs. Tokios tendencijos pastebimos visoje šalyje.

Tyrimas taip pat rodo, kad mokiniai alkoholį dažniau vartoja sulaukę 17-os, tačiau ir šioje, vyresniųjų grupėje, svaigalųš suvartojimas, lyginant su ankstesniais metais, yra gerokai sumenkęs.

2015 12 11 14:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt