sekmadienis, lapkričio 28 d.
Švedus pašiurpino žiaurus lietuvių nusikaltimas (atnaujinta)
tiesa.com

Lietuvius nuo praėjusio savaitgalio ne geriausiu žodžiu mini švedai. Du iš Radviliškio rajono kilę vyrai įtariami nužudę 17-niolikmetę Lisą Holms. Švedijos policija tris, giminystės ryšiais susijusius, įtariamuosius lietuvius sulaikė, o vėliau teismas leido juos suimti, nedideliame Šiovdės miestelyje praėjus savaitei nuo įvykdyto nusikaltimo.

Anot pareigūnų, Aivaras Bilevičius (31 m.) ir Nerijus Bilevičius (35 m.) Švedijoje kartu su šeimomis gyveno jau kelis metus.

„Lietuviai buvo paprasti darbininkai. Dirbo įvairius darbus. Jie buvo sulaikyti netoliese, kur galimai ir įvyko nusikaltimas“, – portalui lrytas.lt sakė Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis.

Sulaikius brolius buvo suimta ir vieno jų, Nerijaus, žmona, Irina Bilevičienė. Brolius slegia sunkūs įtarimai – jie įtariami nužudymu, o moteris – nusikaltimo slėpimu. Ji suimta savaitei. Švedijos žiniasklaida paskelbė, kad teismo sprendimą suimti visi trys sutiko ramiai, savo kaltę neigė.

Statybininkais dirbę lietuviai gyveno vos už kelių šimtų metrų nuo nusikaltimo vietos ir kavinės, kurioje dirbo auka.

Daugiau detalių apie sulaikytuosius pareigūnai neatskleidė. Jie tepasakė, kad vienas iš jų jiems yra žinomas, kitas į policijos akiratį patekęs nebuvo. Vyrai teisti Lietuvoje nebuvo. Nepatvirtintais duomenimis, vieno brolių dėl prekybos žmonėmis ieškojo „Interpolas“.

Mergina dingo birželio 7-ąją, sekmadienį. Ji baigė darbą kavinėje, užrakino ją ir parašė tėvams žinutę, kad motoroleriu važiuos namo. Dukros pasitikti išėjęs tėtis jos asmeninius daiktus rado netoli darbo vietos. Po valandos savarankiškų paieškų šeima kreipėsi į policiją. Buvo sutelktos milžiniškos savanorių pajėgos.

Paauglės ieškojo 900 žmonių, policija apklausė 200 liudytojų. Merginos nuotraukos plačiai ir greitai pasklido internete, socialiniuose tinkluose, tačiau jai padėti nesuspėjo.

Nužudyta netoli darbo vietos

Dingusios merginos Švedijos policija nesėkmingai ieškojo keturias dienas. Postūmis tyrime įvyko po to, kai pareigūnai aptiko jos mobilųjį telefoną, o vėliau, kaip įtariama, ir nusikaltimo vietą.

Pareigūnai esą apieškojo daržinę, kuri stovėjo visai šalia kavinės, kur auka buvo pastebėta paskutinį kartą. Čia mergina ir dirbo. Dingimo vakarą ji kavinę užrakino ir raktą nunešė į daržinę – ten jį kavinės darbuotojai slėpdavo. Daržinėje rasta jos pirštinė, kartu paliktas merginos mopedas su rakteliu ir maišelis su asmeniniais daiktais.

Artimiausiu metu turėtų paaiškėti, kaip ir nuo ko mirė jauna moteris. Įtariama, kad ji galėjo būti išprievartauta ir nužudyta norint paslėpti kitą nusikaltimą.

Artimiausiomis dienomis prokurorai tikisi surinkti daugiau trijų įtariamų lietuvių kaltės įrodymų. Lietuvos naujienų portalų delfi.lt ir lrytas.lt cituotas krimionologas Larsas-Goranas Wennerholmas teigė, kad kol kas nėra teismo medicinos ekspertų išvadų ir pateiktų įrodymų, kurie būtų neginčijami norint įrodyti trijų lietuvių kaltę. Pasak specialisto, dabar turimų įkalčių nepakanka žmones nuteisti už ypač sunkų nusikaltimą.

Kaimynai – šokiruoti

Švedijos žiniasklaida mirga suimtų brolių ir vieno jų žmonos nuotraukomis. Tragedijos sukrėstas miestelis gedi. L. Holms nužudymo vietoje šią savaitę degė žvakės. Jos taip pat buvo uždegtos ir prie kavinės, kurioje dirbo paauglė.

Su nužudyta mergina jos artimieji, draugai ir bendramoksliai atsisveikino praėjusį savaitgalį.

Miestelio gyventojai sukrėsti ir kalbėdami apie įtariamuosius neslėpė nuostabos. Brolių kaimynai pasakojo, kad vyrai sunkiai dirbo ir visuomet suskubdavo į pagalbą šalia gyvenantiems.

Sukrėsti ir suimtųjų tėvai bei artiemieji, gyvenantieji Lietuvoje. Brolių tėvai – šokiruoti, kaip ir jų kaimynai. Žmonės vienbalsiai švedų žurnalistams apsilankius Lietuvoje pasakojo, kad Aivaras ir Nerijus buvo tvarkingi ir darbštūs vyrai. Bilevičiai, užauginę du savo sūnus, pastaruosius penkerius metus globoja tris našlaičius.

I.Bilevičienės tėvai apie tai, kad suimta jų dukra, kartu su žentu ir jo broliu, sužinojo ne iš Švedijos ar Lietuvos teisėsaugos pareigūnų, o iš švedų žurnalistų. Kaip rašė lrytas.lt, mama negali patikėti, kad jos duktė galėjo prisidėti prie tokio nusikaltimo ir tiki, kad visi trys lietuviai greit bus išteisinti.

2015 06 17 10:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt