šeštadienis, gruodžio 4 d.
Taivanas dislokavo pirmąją pažangių JAV naikintuvų F-16V eskadrilę
BNS
Scanpix
Ceremonijos akimirkos.

Taivanas ketvirtadienį surengė ceremoniją, kurios metu buvo priimta į tarnybą pirmoji pažangiausių JAV gamybos naikintuvų F-16V eskadrilė, sustiprinsianti salos gynybą nuo Kinijos keliamos grėsmės.

Ceremoniją, vykusią oro pajėgų bazėje pietiniame Dziaji mieste, stebėjo prezidentė Tsai Ing-wen kartu su Vašingtono faktine ambasadore Taivane Sandra Oudkirk.

„Tai yra tvirtas Taivano ir JAV partnerystės pažadas“, – pareiškė prezidentė.

„Tikiu, kad tvirtai laikantis demokratinių vertybių tikrai atsiras daugiau panašių vertybių turinčių šalių, kurios palaikys mus šiame fronte“, – pridūrė ji.

F-16V yra patobulinta ir daug modernesnė kitų Taivano turimų senstančių F-16 naikintuvų, pagamintų dar praėjusio amžiaus 10-ajame dešimtmetyje, versija. Taibėjus taip pat turi prancūzų gamybos naikintuvų „Mirage“ ir vietinės gamybos karinių lėktuvų.

Ketvirtos kartos daugiafunkcinis naikintuvas F-16V pasižymi pažangesnėmis radiolokacinėmis sistemomis, taip pat modernesnėmis ginkluotės, navigacijos ir elektroninės karinės įrangos sistemomis.

Tačiau šis modelis yra mažiau pažangus už penktosios kartos naikintuvus, tokius kaip kiniškas J-20, rusiškas Su-57 bei amerikietiški kariniai lėktuvai F-22 ir F-35.

Taivanas šiuo metu modernizuoja 141 senesnį lėktuvą F-16, kad jie taptų V versijos, taip pat yra užsisakęs 66 naujus F-16V.

Pirmoji eskadrilė dislokuojama tarp Pekino ir Vašingtono augant įtampai dėl Taivano likimo.

Į 23 mln. gyventojų turinčią demokratiją pretenduoja Kinija, žadanti vieną dieną perimti šios salos kontrolę, prireikus – jėga.

Vadovaujant prezidentui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui) Kinijos žvanginimas ginklais pasiekė naujas aukštumas: Pekinas siunčia rekordiškai daug karinių lėktuvų į Taivano oro gynybos zoną, o valstybinė žiniasklaida dažnai nušviečia pratybas, skirtas pasirengti įsiveržimui.

Per pastarąjį dešimtmetį Kinija taip sustiprino savo pajėgas, kad Taivano ir JAV kariuomenių pareigūnai pradėjo viešai reikšti susirūpinimą, kad Pekinas galėtų netrukus pradėti invaziją.

Vašingtonas diplomatiškai pripažįsta Pekiną, o ne Taivaną.

Tačiau Jungtinės Valstijos prieštarauja bet kokiems bandymams jėga pakeisti Taivano statusą ir pagal Kongreso priimtą įstatymą privalo padėti salai palaikyti gynybinį potencialą.

Sandorį dėl F-16V pardavimo patvirtino JAV eksprezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracija, kai šis turėjo nesutarimų su Kinija daugeliu klausimų. Tačiau D. Trumpo įpėdinis Joe Bidenas (Džo Baidenas) nusprendė ir toliau teikti tokią paramą Taibėjui.

Taivano gynybinio potencialo palaikymas Vašingtone tapo retu atveju, kai abi pagrindinės partijos pasiekė konsensusą.

Kinija griežtai smerkia ginkluotės pardavimus Taivanui ir, reaguodama į juos, paskelbė sankcijų tokioms JAV ginkluotės gamybos milžinėms kaip „Boeing“, „Raytheon“ ir „Lockheed Martin“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 18 17:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt