penktadienis, balandžio 16 d.
Taivane nuo bėgių nulėkus traukiniui tikriausiai žuvo 36 žmonės
BNS

Rytų Taivane penktadienį nuo bėgių nulėkus traukiniui tikriausiai žuvo dešimtys žmonių, pranešė geležinkelių policija.

Pareigūnai, pateikdami naujausią informaciją apie vykdomą gelbėjimo operaciją, nurodė, kad 36 keleiviams „ne ligoninės sąlygomis sustojo širdis“ – t. y., jie yra be gyvybės ženklų.

Pasak policijos pranešimo, 72 žmonės tebėra įstrigę vagonuose, o 61 keleivis buvo nuvežtas į ligoninę.

Trumpame vaizdo įraše, kuriuo pasidalijo Centrinis avarinių operacijų centras, buvo matyti į įvykio vietą atvykę gelbėtojai ir vienos persuktos vagono durys.

Vietos žiniasklaidos grupės UDN tiesioginėje transliacijoje iš įvykio vietos buvo matyti mažiausiai du nenukentėję traukinio vagonai šalia tunelio ir gelbėtojai, vaduojantys įstrigusius keleivius.

Taivano prezidentės Tsai Ing-wen biuras pranešė, kad ji nurodė ligoninėms pasirengti „įvykiui su dideliu aukų skaičiumi“.

„Dabar pagrindinis prioritetas – išgelbėti įstrigusius žmones“, – rašoma prezidentūros išplatintame pranešime.

Nelaimė įvyko Taivano rytinėje geležinkelio linijoje apie 9.30 val. vietos (4 val. 30 min. Lietuvos) laiku netoli pakrantės miesto Hualiano.

Aštuonių vagonų traukinys važiavo iš Taibėjaus į pietrytinį Taitungo miestą ir vežė apie 350 keleivių, pranešė gelbėjimo centras.

Nelaimė įvyko prasidedant kasmetinės Čingmingo šventės, per kurią žmonės paprastai lanko ir tvarko savo artimųjų kapus, ilgajam savaitgaliui.

Taivano rytine geležinkelio linija paprastai naudojasi turistai, vykstantys į mažiau apgyvendintą rytinę pakrantę.

Linija su daugybe tunelių ir tiltų driekiasi per aukštus kalnus bei siaurus tarpeklius ir tada leidžiasi į Huadongo slėnį.

Pastarąjį kartą panaši žmonių gyvybių pareikalavusi nelaimė Taivane įvyko 2018 metais, kai tos pat geležinkelio linijos pietiniame gale nuo bėgių nulėkus ir apsivertus traukiniui žuvo 18 žmonių.

Vėliau to aštuonių vagonų traukinio mašinistui buvo pareikšti kaltinimai dėl nužudymo per neatsargumą. Per nelaimę taip pat buvo sužeisti daugiau kaip 200 iš 366 traukinio keleivių.

Tai buvo didžiausia traukinių avarija Taivane nuo 1991 metų, kai Miaoli susidūrus dviem traukiniams žuvo 30 ir buvo sužeista dar 112 keleivių.

1981 metais Sindžu pervažoje keleiviniam traukiniui įsirėžus į sunkvežimį žuvo 30 žmonių.

2003 metais 17 žmonių žuvo, o dar 156 buvo sužeisti traukiniui nukritus į bedugnę Ališano kalnuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 02 09:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt