antradienis, spalio 19 d.
Talibanas Afganistano miesto aikštėse pakabino keturis lavonus
BNS
Scanpix

Talibanas Afganistano vakariniame Herato mieste šeštadieni ant kranų pakabino keturių asmenų, kaltinamų dalyvavus pagrobime, lavonus, o žuvusieji nukauti per susišaudymą su pareigūnais, pranešė aukšto rango valdžios pareigūnas.

Herato provincijos gubernatoriaus pavaduotojas Mawlawi Shir Ahmadas Muhahiras teigė, kad vyrų lavonai buvo rodomi keliose viešose vietose tą pačią dieną, kai ir buvo nukauti, siekiant „pamokyti“ kitus, jog žmonių pagrobimai nebus toleruojami.

Socialiniuose tinkluose paskelbtose nuotraukose buvo matyti kruvini į pikapą sukrauti kūnai, kol kranas kėlė vieną lavoną.

Kraupią sceną stebėjo minia žmonių, o aplink automobilį susirinko ginkluoti Talibano kovotojai.

Kitame vaizdo įraše matyti vyras, pakabintas ant krano pagrindinėje Herato žiedinėje sankryžoje su užrašu ant krūtinės: „Pagrobėjai bus baudžiami tokiu būdu“.

Pasak M. Sh. A. Muhahiro, šeštadienio rytą saugumo pajėgos buvo informuotos apie vieno verslininko ir jo sūnaus pagrobimą.

Policija uždarė kelius iš miesto, o Talibanas stabdė ir tikrino vyrus patikrinimo punkte, kur ir „įvyko susišaudymas“.

„Po kelias minutes trukusios kovos vienas mūsų mudžahedas (džihado kovotojas) buvo sužeistas, o visi keturi pagrobėjai žuvo“, – teigė pareigūnas.

„Mes esame Islamo Emyratas. Niekam neleidžiama kenkti mūsų tautai. Niekas negali grobti“, – kalbėjo jis paskelbtame vaizdo įraše.

M. Sh. A. Muhahiras pridūrė, kad prieš šeštadienio incidentą mieste buvo įvykdyta kitų pagrobimų, o Talibanas išgelbėjo berniuką.

Pasak jo, vienas pagrobėjas žuvo, o kiti trys buvo areštuoti, nors dar vienu atveju Talibanui „nepavyko“ užkirsti kelio nusikaltimui ir „pagrobėjai gavo išpirką“.

„Tai mus labai nuliūdino – esame Herate, tačiau mūsų žmonės yra grobiami“, – pridūrė jis.

„Kad kiti suprastų, jog grobti ir priekabiauti nevalia, pakabinome pagrobėjus miesto aikštėse ir visiems aiškiai leidome suprasti, kad visi, kurie vagia, grobia ar daro bet kokius veiksmus prieš mūsų žmones, bus nubausti“, – pareiškė M. Sh. A. Muhahiras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 25 17:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt