pirmadienis, sausio 24 d.
Talibanas šūviais į orą vaikė protestą Kabule
BNS
Scanpix
Protestas prie Pakistano ambasados Kabule

Afganistaną kontroliuojantis Talibanas antradienį šūviais į orą vaikė minias, susirinkusias sostinėje į protestą prieš Pakistaną.

Tai buvo naujausias protestas nuo šio griežtosios linijos islamistų judėjimo sugrįžimo į valdžią praėjusį mėnesį. Talibanas dar nepaskelbė vyriausybės, bet afganistaniečiai, bijantys, kad pasikartos brutalus judėjimo 1996–2001 metų valdymas, rengia nedideles pavienes demonstracijas miestuose, įskaitant sostinę Kabulą, Heratą ir Mazari Šarifą.

Antradienį mažiausiai 70 žmonių, daugiausia moterų, mitingavo prie Pakistano ambasados skanduodami šūkius prieš tai, ką vadino Islamabado kišimusi. Pakistanas seniai kaltinamas glaudžiais ryšiais su Talibano judėjimu.

Pakistaniečių žvalgybos vadovas Faizas Hameedas praėjusį savaitgalį lankėsi Kabule. Pranešama, kad jis išklausė savo šalies ambasadoriaus informaciją, tačiau tikėtina, kad jis taip pat susitiko su Talibano pareigūnais.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai matė, kaip talibai vaikydami minią šaudė į orą.

Ankstesnę dieną moterų grupelė šiauriniame Mazari Šarifo mieste buvo susirinkusi reikalauti teisių.

Praėjusią savaitę moterys surengė demonstraciją Herate, reikalaudamos galimybės dalyvauti naujojoje vyriausybėje.

Antradienio demonstracija įvyko Talibanui diena anksčiau paskelbus, kad jis po pergalės mūšyje už Pandžšyro slėnį – paskutinį pasipriešinimo rajoną – kontroliuoja visą Afganistaną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 07 15:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt