šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Talibano judėjimas nori gauti tarptautinį statusą
tiesa.com

Talibano atstovams turi būti suteikta galimybė įkurti atstovybę trečiojoje, neutralioje šalyje – ne Afganistane ar Pakistane. Tokią buvusių aukštų Talibano lyderių poziciją praneša BBC. Tarp atstovybei tinkamų vietų talibano lyderiai mini vieną iš Persijos įlankos šalių, taip pat Turkiją, Vokietiją ar Japoniją.

Talibano atstovai, saugumo sumetimais nenorėję, kad jų tapatybės būtų atskleistos, pabrėžia, jog tik tuomet galėtų vykti rimtos derybos su Afganistano valdžia ir JAV. Jų nuomone, esant dabartinei situacijai, kai Afganistanas yra „okupuotas JAV“ ir kai šiai šaliai didelę įtaką turi Pakistano žvalgybos tarnyba ISI, Talibanu bandoma manipuliuoti.
 
Prezidentas H. Karzai įsitikinęs, kad tik derybos su Talibanu galėtų baigti karą Afganistane, tuo tarpu NATO pajėgų šioje šalyje vadas generolas Davidas Petraeus šiuo klausimu nusiteikęs skeptiškai. Anot jo, sajungininkių kariams turi būti suteikta daugiau laiko susilpninti Talibano judėjimą.
Afganistano valdžia taip pat nori, kad keblus dalijimosi valdžia klausimas nebūtų aptariamas per pirmą derybų etapą. Norima, kad prieš tai abi pusės susitartų dėl bendro Afganistano valstybės apibrėžimo.
Kiek ankstesniuose savo pareiškimuose Talibano atstovai aiškiai pabrėžė esantys pasiruošę atsisakyti ryšių su „al Qaeda“ ar bet kuria kita džihadistų grupe, norinčia Afganistanu pasinaudoti „teroro“ tikslais.
Bet amerikiečiai, prieš kalbėdamiesi su talibais, nori išgirsti aiškų ir kategorišką jų pareiškimą dėl grupuotės „al Qaeda“ išsižadėjimo.
O kol taikos perspektyvos išlieka miglotos, Afganistane incidentai tęsiasi. Kaip praneša agentūra „Afghan Islamic Press“ (AIP), šiomis dienomis Čagčarano rajone Goro provincijoje nušautas žinomas džihado kovotojas ir genties vyresnysis Abdusas Salamas. Atsakomybės kol kas niekas neprisiėmė. Čagčarane tarnaujantys Lietuvos kariai į įvykio vietą nebuvo kviesti, bet apie incidentą buvo informuoti.
 

2010 12 09 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt