penktadienis, birželio 5 d.
Tarp nuskendusių pabėgėlių valčių aukų mažiausiai 17 vaikų
tiesa.com

Penktadienį prie Graikijos nuskendo Europą mėginančių pasiekti pabėgėlių valtys. Kaip skelbė Independent.co.uk, žuvo mažiausiai 45 žmonės, iš kurių 17 – vaikai.

Graikiją mėginę pasiekti karo pabėgėliai plaukė perpildytomis ir nesaugiomis valtimis. 34 suaugusiųjų ir 11 vaikų kūnai buvo rasti prie mažos Kalolimnos salos, o kiti šešių vaikų ir dviejų moterų kūnai buvo rasti šalia Farmakonisi salos. Prie pastarosios nuskendo 49 žmonės plukdžiusi valtis.

Graikijos pakrantės apsauga pranešė, jog nuskendusiomis valtimis keliavusių pabėgėlių paieškos vis dar tęsiamos, nes tikslus migrantų skaičius nežinomas. Jiems jau pavyko išgelbėti 70 žmonių.

Tokios tragedijos migrantų krizės įvykių apsuptyje pasikartoja dažnai. Per pirmąsias naujųjų metų savaites nuskendo apie šimtą Egėjo jūrą mėginusių perplaukti pabėgėlių, o per visus praėjusius metus tokioje kelionėje žuvo daugiau nei 700 pabėgėlių.

Pabėgėlių krizė ir tragedijos gąsdina visą pasaulį. Kilus panikai ir pasireiškus valstybių nesutarimams, Europos Sąjungos lyderiams niekaip nepavyksta rasti bendro kompromiso. Vokietijos kanclerė Angela Merkel prašo valstybių vadovų supratingumo ir vieningumo ieškant sprendimų šiai problemai. Kaip skelbė Bbc.com, Angela Merkel taip pat pabrėžė būtinumą kovoti su žmonių prekyba besiverčiančiais nusikaltėliais, kurie mėgina pasinaudoti prieglobsčio ieškančiais pabėgėliais.

2016 01 23 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt