pirmadienis, birželio 1 d.
Teisti pedofilai Ukrainoje bus priverstinai kastruojami cheminėmis injekcijomis
tiesa.com
Pixabay.com

Ukrainos parlamentas priėmė keletą naujų įstatymų, kurie įteisina teistų ir kaltais pripažintų pedofilų priverstinį kastravimą.

Cheminio antiandrogeno injekcijos bus leidžiamos asmenims, įvykdžiusiems rimtus seksualinius nusikaltimus prieš vaikus, rašoma Metro.co.uk.

Iš pradžių įstatyme buvo kalbama tik apie savanorišką kastraciją, padidintas įkalinimo bausmes ir uždarą pedofilų registrą, tačiau paskutinę minutę viena iš parlamento komisijų priėmė alternatyvų radikalios partijos lyderio Oleho Liaško pasiūlymą.

„Ukrainos įstatymai neleidžia skirti įkalinimo iki gyvos galvos ar mirties bausmių seksualinių nusikaltimų prieš vaikus vykdytojams. Be to, nemanoma, kad prievartautojas vėl nesiims savo veiksmų vos tik bus paleistas iš kalėjimo“, – sakė jis.

Įstatymas, kuris įpareigoja sukurti viešą seksualinių nusikaltėlių registrą, įteisintas vos po dviejų svarstymų.

Nauji įstatymai buvo priimti po praeitą savaitę prieš vaikus įvykdytų nusikaltimų bangos. Nacionalinės policijos vadas Viačeslavas Abroskinas sakė: „Per 24 valandas keturiuose Ukrainos regionuose buvo išprievartauti penki vaikai. Ir tai nusikaltimai, apie kuriuos tėvai pranešė policijai nepaisydami baimės. Galime tik spėti, kiek daug nusikaltimų prieš vaikus kasdien įvykdoma šalyje“.

Per vieną tokių atvejų buvo nužudyta 11-metė Daria Lukianenko. Mergaitė bandė pasipriešinti savo užpuolikui. Jos kūnas po šešių dienų buvo rastas kanalizacijos šulinyje. Vėliau buvo sulaikytas ir įtariamasis. Tai – 22-ejų šeimos draugas Nikolajus Tarasovas.

Tiesa, naujas įstatymas yra kritikuojamas kai kurių politikų ir medicinos srities atstovų. Pasak jų, cheminė kastracija yra lyginama su kankinimu.

Kriminologė Anna Maliar, pateikusi originalią šio įstatymo versiją, sakė, kad dauguma parlamentarų nežinojo, už ką balsavo.

„Parlamentarai nebuvo perspėti apie šio įstatymo pavojingumą. Cheminė kastracija niekada neturėtų būti naudojama kaip bausmė. Tik kaip kankinimo priemonė. Didžioji dalis teistų seksualinių nusikaltėlių yra visiškai sveiki žmonės. Priverstinis jų kastravimas nėra civilizuota problemos sprendimo priemonė“, – sakė ji.

2019 07 15 06:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt