antradienis, liepos 5 d.
Teksaso šaulys prieš žudynes mokykloje pašovė savo močiutę
BNS
Pixabay
Asociatyvi nuotrauka

Prieš surengdamas šaudynes Teksaso pradinėje mokykloje, per kurias nužudė 19 vaikų, Salvadoras Ramosas pirmiausia pašovė savo močiutę, sakė pareigūnai.

18-metis šaulys, kuris buvo nukautas policijai bandant jį sulaikyti, buvo JAV pilietis ir mokėsi Juvaldyje – netoli Meksikos sienos esančioje nedidelėje gyvenvietėje, kur įvyko tragedija.

Vietos žiniasklaidos paskelbtoje portretinėje S. Ramoso nuotraukoje matomas jaunas vyras rudais plaukais, žvelgiantis priešais save neišraiškingu žvilgsniu.

„Pirmasis incidentas įvyko močiutės gyvenamojoje vietoje, kur jis močiutę pašovė“, – sakė Teksaso viešojo saugumo departamento atstovas Erickas Estrada ir pridūrė, kad sunkiai sužeista moteris buvo nuskraidinta į gydymo įstaigą.

66 metų moteris kritinės būklės buvo paguldyta į San Antonijaus ligoninę, sakė sveikatos priežiūros pareigūnai, tačiau daugiau jokių detalių nepateikė.

Pasak E. Estrados, pašovęs močiutę, neperšaunamą liemenę vilkėjęs ir šautuvu ginkluotas S. Ramosas paspruko iš įvykio vietos automobiliu.

Tada jis sudaužė automobilį šalia griovio prie Robbo pradinės mokyklos, išlipo iš jo ir patraukė į tą švietimo įstaigą, kur teisėsaugininkai bandė jį sustabdyti, tačiau jiems nepavyko.

Apie 11 val. 30 min. vietos laiku S. Ramosas įsiveržė į mokyklą ir ėmė šaudyti.

„Jis buvo užėjęs į kelias klases ir ten šaudė“, – sakė E. Estrada televizijai CNN.

Mokslo metų pabaiga

Ketvirtadienis turėjo būti paskutinė mokslo metų diena 500 Robbo pradinės mokyklos mokinių, kurių amžius – nuo penkerių iki 11 metų. Dauguma jų – ispanakalbiai.

E. Estrada sakė, kad rajone nebuvo užfiksuota jokių automobilių gaudynių, todėl galima manyti, kad eismo įvykis buvo neišprovokuotas.

Per šaudynes buvo nesunkiai sužeisti du policijos pareigūnai, sakė Teksaso gubernatorius Gregas Abbottas.

Tyrėjai „renka informaciją apie subjektą, jo motyvą, panaudotus ginklus, aiškinasi, ar buvo išduotas leidimas juos laikyti, taip pat atlieka nuodugnų nusikaltimo vietos tyrimą ir bando atkurti įvykius nusikaltimo vietoje“, sakė gubernatorius.

Pasak E. Estrados, kol kas neaišku, ar S. Ramosas anksčiau turėjo reikalų su teisėsauga.

Už tyrimą atsakingas Juvaldžio mokyklų apygardos policijos viršininkas Pete'as Arredondo (Pitas Aredondas) sakė, kad S. Ramosas veikė vienas.

Su įtariamuoju siejamoje „Instagram“ paskyroje, kuri vėliau buvo panaikinta, buvo kelios jaunuolio nuotraukos.

Dviejose nespalvotose asmenukėse jis matomas vilkintis džemperį su gobtuvu, o jo plaukai siekia pečius.

Kitose nuotraukose matyti šovinių dėtuvė ir pusiau automatiniai šautuvai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 25 10:09
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt