trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
„Teroristas elektrikas“ iš Rusijos išgarsėjo pabėgimu į Lietuvą
Parengė Aidanas Praleika
Asmeninis archyvas
Padaręs šią nuotrauką, V. Egorovas netrukus pasidavė policijai.

54 metų Vladimiras Egorovas buvo paprastu elektriku provincialiame Rusijos Toropeco mieste, kol nesiėmė garsiai peikti valdžios ir jos akyse netapo „teroristu“. 

Jis keletą mėnesių slapstėsi Rusijoje, o neseniai perėjo Lietuvos sieną ir šiuo metu gyvena pabėgėliams skirtame palapinių miestelyje Pabradėje. Tėvynėje jam gresia 10 metų kalėjimo už tai, kad protestavo prieš agresiją Ukrainoje bei rašė straipsnius, atskleidžiančius korupciją gimtajame mieste, bei nepagarbiai atsiliepė apie Vladimirą Putiną. Rusijoje tai įvertinta kaip „parama terorizmui“ ir „ekstremizmo kurstymas“.

V. Egorovas atvirai erzino valdžią išsikėlęs virš namo Ukrainos vėliavą, o socialiniuose tinkluose žodžių į vatą nevyniojo ir aukščiausius šalies pareigūnus vadino „debilais su nuliniu reitingu“.

2016 m. jis pabėgo į Ukrainą, bet jos saugumo tarnyba išdavė „teroristą elektriką“ Rusijai. Tada buvo keletas mėnesių tardymo izoliatoriuje ir teismo nuosprendis – 2 metai lygtinai.

„Žmona mane paliko ir pasiėmė dukrą. Visas turtas areštuotas. Niekas manęs nesamdė net pačiam juodžiausiam darbui“, – pasakojo V. Egorovas radijo stočiai „Svoboda“.

Rusijos teisėsaugai to nepakako ir 2020 m. vyriškio atžvilgiu pradėtos dar dvi baudžiamosios bylos.

V. Egorovas nusprendė bėgti. Keletą mėnesių jis slapstėsi nuo saugumiečių ir rinko informaciją apie pasienį. Galiausiai bičiulis jį išvežė į Baltarusiją, kur nelegalių migrantų vedliai nurodė jam kelią į Lietuvą. Birželio 23 d. jis feisbuke įkėlė nuotrauką, darytą Lietuvoje su prierašu „Sudie, tautų kalėjime, sveika, laisve!“ Nusigavęs į Vilnių, bėglys pasidavė policijos pareigūnams ir pareiškė: „Geriau vietoje sušaudykite – tik  Rusijai neišduokite!“

Gyvenimu pabėgėlių stovykloje jis atrodo patenkintas. Rašo apie tai, kad Lietuvoje skaniai maitina ir gerai su juo elgiasi. Nevengia ir toliau keikti Kremlių: „Mano pirmieji pusryčiai Lietuvoje. Sūris (Putinai, ne tavo nesankcinis šūdas), košė, vaisiai. Maistą dalijanti moteris sužinojo, kad aš iš „raškos“ ir davė man dar 2 jogurtus. Aš čia vienintelis slavas, ir tai gerai. Negirdėti aplink rusų kalbos – tai, ko man dabar reikia. Štai valgau ir galvoju: mažytė Lietuva skaniai maitina velniai žino ką tokius. O dujinė „galybė“ Rusija negali savo žmonių išmaitinti.“

„Svobodai“ V. Egorovas sakė, kad labai tikisi susitvarkyti gyvenimą Lietuvoje. Čia jau esantys rusai pabėgėliai padeda jam susirasti būstą ir darbą. „Gal kai galėsiu čia dirbti, pas mane atvažiuos ir žmona su dukrele. Labai to norėčiau“, – sakė „teroristas elektrikas“.

2021 06 29 07:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt