penktadienis, liepos 10 d.
Teroro aktas Sankt Peterburge: naujausios žinios gąsdina
tiesa.com

Pirmadienio popietę Sankt Peterburgo mieste Rusijoje sprogo kelios bombos, kurios pražudė vienuolika žmonių. Dar 37 ligoninėje, iš kurių šešių būklė kritinė.

Septyni žmonės žuvo įvykio vietoje, vienas – greitosios pagalbos automobilyje, o dar trys – ligoninėje.

Iš karto po dviejų metro stotyse įvykusių sprogimų pasirodė informacija, kad teroro aktą įvykdė tamsaus vyriškis. Saugumo tarnybos patvirtino, kad tai savižudis kirgizas. Žiniasklaida taip pat pranešė, kad ieškoma dar dviejų įtariamųjų.

Jau žinoma, kad išpuolį įvykdė Rusijos Ošo mieste 1995-aisiais metais gimęs kirgizas Akbardžan‘as Džalilov‘as.

Apie planuojamą teroro aktą tarnyboms pranešė iš Sirijos grįžęs ir su „Islamo valstybe“ susijęs rusas, kuris vėliau buvo sulaikytas ir apklaustas. Tačiau jis nebuvo atakos organizatorius ir negalėjo suteikti informacijos, kuri būti padėjusi užkirsti kelią kruvinai atakai.

Pirmą kartą pasaulyje po teroro akto atakos metro buvo uždarytas visame mietse. Saugumo pajėgos ieškojo bombų. Ir rado. Sprogmuo buvo paslėptas vienoje metro stoyje gesintuve.

Kaip rašė portalas lrytas.lt, gyvenimas antradienio vakarą mieste buvo sustoję. Metro buvo uždarytas, gatvėse susidarė didelės spūstys. Didelė dalis žmonių namus bandė pasiekti pėsčiomis.

Socialiniuose tinkluose taip pat netrūko siūlymų pavežėti, tačiau didžioji dauguma autpmobilių gatvėse dėl didelio srauto tiesiog stovėjo vietoje.

Teroro aktas įvyko prieš pat Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Baltarusijos vadovo Aleksandro Lukašenkos susitikimą Sankt Peterburge. Jis buvo pirmasis užsienio šalies vadovas pareškęs užuojautą išpuolio sukrėstiems ir Rusijos žmonėms. Vėliau palaikymą žodžius siuntė ir kitų valstybių politikai.

Tarp kurių buvo ir JAV prezidentas Donald‘as Trump‘as. Jis teigė, kad visapusiškai palaiko V. Putiną.

2017 04 04 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt