šeštadienis, gegužės 21 d.
„Teslos“ trečiojo ketvirčio pelnas padidėjo daugiau nei keturis kartus
BNS
Pixabay
„Tesla“

„Teslos“ trečiojo ketvirčio pelnas padidėjo daugiau nei keturis kartus, skatinamas smarkiai išaugusių pardavimų, nepaisant automobilių pramonę varginusio pasaulinio puslaidininkių trūkumo, rodo trečiadienį paskelbti duomenys.

Elono Musko vadovaujama elektromobilių bendrovė liepos–rugsėjo mėnesiais uždirbo rekordinį 1,6 mlrd. JAV dolerių pelną, pajamoms išaugus 57 proc. iki 13,8 mlrd. JAV dolerių, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Per šį laikotarpį „Tesla“ taip pat pristatė rekordinį skaičių automobilių – 241 391.

Pasak bendrovės, pardavimai ypač išaugo Šiaurės Amerikoje ir Kinijoje.

Rezultatai rodo, kad pasaulinis puslaidininkių trūkumas mažiau paveikė „Teslos“ produkciją nei kai kurias kitas automobilių gamintojas, kurios netgi buvo priverstos laikinai uždaryti gamyklas ar mažinti gamybos apimtis.

Visgi bendrovė teigė, kad lustų trūkumas, taip pat spūstys uostuose ir nesiliaujantys elektros energijos tiekimo sutrikimai „turėjo įtakos bendrovės galimybėms išlaikyti visą gamyklų darbo tempą“.

„Manome, kad mūsų tiekimo grandinė, inžinieriai ir gamybos komandos sprendė šiuos pasaulinius iššūkius išradingai ir lanksčiai, o jiems nebuvo lygių automobilių pramonėje“, – sakoma „Teslos“ pranešime spaudai.

Elektromobilių gamintoja teigė, kad naujų gamyklų statybos Vokietijoje ir Teksaso valstijoje procesas vyksta, kaip planuota.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 21 17:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt