penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Tėvo lytiškai išnaudotoms seserims bus pareikšti kaltinimai dėl jo nužudymo
tiesa.com
pixabay

Rusijos tyrimų komitetas antradienį pareiškė, kad dviems seserims, nužudžiusioms daug metų jas išnaudojusį tėvą, turėtų būti pareikšti kaltinimai žmogžudystės byloje, atkreipusioje dėmesį į šiurpą keliančią smurto artimoje aplinkoje statistiką Rusijoje.

Trys seserys rusės – Krestina, Angelina ir Maria Chačaturian – mirtinai subadė savo tėvą peiliu 2018 metų liepą. Merginos anksčiau ne vienus metus metų kentė jo lytinį smurtą. Tuo metu seserys buvo 17, 18 ir 19 metų amžiaus.

Rusijos tyrimų komiteto antradienį paskelbtame pranešime sakoma, kad tyrėjai užbaigė tyrimą dėl šio nužudymo ir rekomenduos pareikšti seserims kaltinimus dėl žmogžudystės ir sąmokslo ją įvykdyti dviems vyresniosioms seserims – Krestinai ir Angelinai.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad seserys, veikdamos išvien, badė savo tėvą peiliu ir daužė plaktuku, sukeldamos jam mirtinų sužalojimų. Nors komitetas, atsižvelgia į „lengvinančias aplinkybės“, tačiau sako, kad abi vyresnės seserys buvo blaivus proto ir suvokė savo veiksmus užpuolimo metu. Jeigu teismas pripažins jų kaltę, seserims gresia iki 20 metų laisvės atėmimo bausmė.

Tyrėjai rekomendavo jaunesniajai seseriai Mariai skirti privalomą psichiatrinę pagalbą. Teisininkai ir aktyvistai sako, kad paauglės buvo priverstos taip pasielgti, kad apsaugotų savo gyvybes, ir atkreipia dėmesį į išnaudojimą patyrusių aukų prastą teisinę apsaugą šalyje.

Smurtas artimoje aplinkoje yra itin opi problema Rusijoje, tačiau aktyvistų pastangos pasiekti, kad būtų priimtas atskiras kovai su šeiminiu smurtu skirtas įstatymas, kol kas buvo bevaisės.

Mari Davtjan, Angelinos advokatė, naujienų agentūrai AFP sakė, kad tokios formos byla, kokia ji yra dabar, neturėtų pasiekti teismo. Pasak jos, seserys „panaudojo proporcingą jėgą savo gynybai“.

2019 12 03 21:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt