pirmadienis, liepos 6 d.
Tibeto pasiuntiniai vėl Kinijoje
tiesa.com

Po penkiolika mėnesių trukusios tylos dvasinis Tibeto lyderis Dalai Lama bando užmegzti ryšius su Kinija

Du Dalai Lamos pasiuntiniai atvyko į Kinijos sostinę Pekiną. Toks sprendimas buvo sutiktas su nuostaba, nes po paskutinio susitikimo abi pusės išsiskyrė itin kandžiai ir niūriai nusiteikusios.

Teigiama, kad tremtyje esanti Dalai Lamos administracija sprendimą siųsti savo atstovus į Kiniją priėmė dėl vis sudėtingesnės situacijos Tibete. Budistų vienuoliai skundžiasi Tibetą užgriuvusia Kinijos propaganda ir budizmą varžančiomis sankcijomis.

Nors faktas, kad konfliktuojančios pusės užmezgė ryšį, yra sveikintinas, kritikai abejoja, ar susitikimas atneš rezultatų. Net pats Dalai Lama prisipažino į šį susitikimą nededantis per daug vilčių.

Ryšys tarp Tibeto ir Kinijos nutrūko 2008-aisiais dėl Tibeto vietovėse kilusių neramumų. Kinijos politikai pareiškė, kad progresas derybose pernelyg menkas, ir įšaldė bendradarbiavimą.

Pagrindinis Tibeto reikalavimas – didesnės autonominės teisės. 2008-aisiais vykusiame susitikime Kinija griežtai atmetė tokius reikalavimus ir teigė nesuteiksiant Tibetui tokių teisių, kokias turi Honkongas arba Makao. 

2010 01 28 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt