trečiadienis, spalio 20 d.
„Tik Tok“ paskelbė naujoves: psichologinė pagalba ir jautraus turinio įspėjimai
Rugilė Andrejevskytė
Pixabay

„Tik Tok“ antradienį pristatė naujas pagalbos priemones jauniesiems vartotojams, kuriems kyla minčių apie savižudybę. Programėlėje atsirado funkcija susisiekti su psichologinės pagalbos centru bei gauti įspėjimą, kai turinys gali būti jautrus žiūrinčiajam. „Tik Tok“ politikos direktorė Tara Wadhwa teigia, kad programėlės bendruomenė yra atvira, todėl svarbu pasirūpinti vartotojų gerove ir nuolat ieškoti būdų, kaip jiems padėti.

„Mus įkvepia tai, kaip mūsų bendruomenė atvirai, sąžiningai ir kūrybingai dalijasi svarbiais klausimais, tokiais kaip psichinė savijauta ar kūno įvaizdis, ir kaip jie vienas kitą palaiko ir teikia pagalbą sunkiais laikais“, – apie pokyčius pasakoja T. Wadhwa.

Išplečiamos paieškos laukelio intervencijos

„Tik Tok“ pabrėžia, kad jų kūrėjų turinys pasiekia daug žmonių aplink pasaulį, todėl svarbu sukurti saugią erdvę vartotojams dalytis savo idėjomis. Viena iš tokių iniciatyvų – paieškos langelyje suvedus žodį „suicide“ (liet. savižudybė) atsiranda langelis su „vaikų linijos“ numeriu, kuriuo paskambinus bus suteikiama psichologinė pagalba.

Visgi suvedę žodį „savižudybė“ tokio rezultato negausime, o atsivers langas su vaizdo įrašų pasiūlymais. Tad programėlė dar nėra pritaikyta lietuviškai kalbančiam vartotojui.

„Tik Tok“ taip pat pristatė, kad bendruomenės nariai galės sulaukti TikTokerių vaizdo įrašų, kuriuose bus kalbama apie jų asmeninę patirtį kovojant su psichologinėmis problemomis, kaip apie jas kalbėtis su tėvais, kur kreiptis pagalbos ir patarimų. Vaizdo įrašai atsiras paieškos rezultatuose suvedus terminus, susijusius su savižudybe ir savęs žalojimu. Vartotojas galės pats nuspręsti, ar nori žiūrėti tokį turinį.

Didesnė apsauga jautriam turiniui

Dar viena naujovė – įspėjimai, skirti apsaugoti vartotojus nuo jautraus turinio. Pavyzdžiui, suvedus frazę „scary makeup“ (liet. baugus makiažas) atsiras įspėjimas, kad tokio tipo turinys gali sukelti nemalonių pojūčių. Visgi paspaudus „Show results“ (liet. rodyti rezultatus), vartotojai galės pasiekti norimus vaizdo įrašus.

Tokie įspėjimai atsiranda ir ant pagrindinės „Tik Tok“ sienos.

„Didžiuojamės, kad mūsų platforma tapo vieta, kur žmonės gali dalytis savo asmenine patirtimi, susijusia su psichine gerove, rasti bendruomenę ir palaikyti vieni kitus, ir mes labai rimtai žiūrime į savo atsakomybę, kad „TikTok“ būtų saugi vieta šiems svarbiems pokalbiams“, – sakė „Tik Tok“ politikos direktorė T. Wadhwa.

2021 09 15 15:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt