ketvirtadienis, vasario 25 d.
Tikrų karininkų Rusijoje vis dar yra: pareigūnas atsisakė mušti protestuotojus ir išmetė uniformą
Alfa.lt

Praėjusį mėnesį Pamaskvio policijos kinologas Nikolajus Koroliovas gavo įsakymą vykti į protestuotojų vaikymo operaciją Maskvoje. Policijos kapitonas atsisakė vykdyti įsakymą, paliko tarnybą ir išmetė savo uniformą.

Kinologų padalinyje N. Koroliovas ištarnavo 13 metų. Kaip jis pats pasakojo „Proekt“ žurnalistams, tarnyba jam iš pradžių buvo labai įdomi ir net linksma. „Uždirbdavome labai nedaug, tačiau jautėme tarnybos prestižą. Ateini į darbą ir tikrai darai kažką reikalingo. Tuo metu daugelis tai jautė“, – sakė N. Koroliovas.

Jis perėjo tarnybos pakopas nuo eilinio iki kapitono. Rengė policijos kinologų mokymus ne tik Maskvoje, bet ir visoje Rusijoje. Kartais, net už savas lėšas.

„Dabar viskas kitaip. Kai atėjau į tarnybą 2007 m., galvojau, kad su savo šunimi ieškosiu sprogmenų, užkardysiu teroro aktus, padėsiu žmonėms. Dabar praradau bet kokį savo naudos jausmą ir supratau, kad mes tapome tik dekoracija“, – žurnalistams sakė pareigūnas.

„Žinau, kas esu aš. Ir aš žinau, kuo nenoriu būti. Šitam vieta čia“, – pasakė N. Koroliovas, išmesdamas uniformą į šiukšlių konteinerį.

„Proekt“ vaizdo įraše jis daug kalbėjo apie perteklinį Rusijos policijos smurtą ir piktinosi tuo, kaip kriminalinius nusikaltimus tiriantys pareigūnai atleidžiami iš tarnybos už sulaikomiems nusikaltėliams padarytas traumas, o protestus vaikantys policijos ir „Rosgvardijos“ (V. Putino sukurta paramilitarinė organizacija) kariai nebaudžiami spardo garbaus amžiaus moteris.

„Kai pamačiau, kaip vienas jaunas žmogus – nežinau, ar galima jį vadinti žmogumi – nuoširdžiai vėzdu talžė gulinčius žmones… Kam taip daryti? Aš nesuprantu“, – žurnalistams sakė buvęs pareigūnas.

Jis taip pat pasakojo, kad dauguma Maskvoje siautėjančių „omonininkų“ ir „rosgvardiečių“ – atvykėliai iš kitų Rusijos regionų, nebijantys, kad metro susitiks žmones, kuriuos žalojo. O grįžę namo pasakos, kad gynė valstybingumą ir švaistysis Maskvoje uždirbtais priedais.

„Vežiau į darbą atiduoti savo kamufliažą. Mačiau, kad jį pastebėję žmonės žvelgė į mane su neapykanta. „Tarnauju įstatymui – tarnauju tautai“ tokie žodžiai buvo priesaikoje, o dabar viskas teliko dekoracijomis“, – sakė pareigūnas.

2021 02 12 10:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt