šeštadienis, balandžio 10 d.
„TikTok“ irgi gavo baudą iš Rusijos
Alfa.lt

Maskvos teismas antradienį skyrė 2,6 mln. rublių (28 tūkst. eurų) baudą „TikTok“ už tai, kad neištrynė įrašų, raginančių nepilnamečius prisijungti prie protestų įkalintam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui palaikyti.

Teismas savo „Telegram“ kanale nurodė, kad vaizdo įrašų bendrinimo platforma buvo pripažinta kalta dėl to, kad nepašalino Rusijos įstatymus pažeidžiančios informacijos ir kad jai skirta administracinė bauda.

Toks sprendimas priimtas Rusijai didinant spaudimą Vakarų technologijų milžinėms. Rusijos sostinės Tagankos rajono teismas penktadienį socialinio tinklo „Twitter“ operatorei skyrė tris baudas, kurių bendra suma siekia 8,9 mln. rublių (99 tūkst. eurų), tinklui nepašalinus „nelegalaus turinio“ – raginimų paaugliams dalyvauti protesto akcijose.

Sausį rusų pareigūnai apkaltino tarptautines socialinės žiniasklaidos platformas, įskaitant „TikTok“ ir „Twitter“, kišantis į Rusijos vidaus reikalus dėl to, kad jos nepaisė prašymų pašalinti kvietimų į A. Navalnui palaikyti skirtas akcijas.

Rusijos žiniasklaidos priežiūros institucija „Roskomnadzor“ praėjusį mėnesį perspėjo interneto platformas, kad jos sulauks baudų, jeigu nepanaikins tokių pranešimų, ir pridūrė, kad keletas jau daug jų pašalino.

„Roskomnadzor“ kvietimus į protestus pavadino „paauglių kurstymu“ dalyvauti „neteisėtoje veikloje“ arba „neleistinuose masiniuose renginiuose“.

Rusijoje draudžiama rengti protestus, negavus jiems pareigūnų leidimo. Taip pat draudžiama kviesti jaunesnius nei 18 metų asmenis dalyvauti demonstracijose.

Praėjusį mėnesį „Roskomnadzor“ taip pat sulėtino socialinio tinklo „Twitter“ spartą, apkaltinusi bendrovę nepašalinus turinio, susijusio su vaikų pornografija, narkotikų vartojimu bei raginimais nepilnamečiams nusižudyti.

Pirmadienį Rusija pranešė iki gegužės vidurio pratęsusi terminą, per kurį „Twitter“ privalo pašalinti neteisėtą turinį, ir perspėjo, kad to nepadarius šis socialinis tinklas Rusijoje gali būti užblokuotas.

Pastaraisiais mėnesiais Rusija deda vis daugiau pastangų kontroliuoti interneto platformas, įskaitant „Facebook“, „Twitter“ ir „YouTube“, o prezidentas Vladimiras Putinas net yra pareiškęs, kad didžiosios technologijų įmonės tapo tokios įtakingos, jog „konkuruoja“ su suvereniomis valstybėmis.

„TikTok“ Rusijos pareigūnų akiratyje atsidūrė sausį, kai itin populiarioje tarp paauglių platformoje buvo išplatinta tūkstančiai rengiamus protestus palaikančių vaizdo įrašų.

Įrašai su A. Navalnui skirta grotažyme gausiai paplito po „TikTok“ platformą ir surinko šimtus tūkstančių peržiūrų po to, kai vos sugrįžęs iš Vokietijos opozicionierius pateko už grotų.

2021 04 06 20:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt