trečiadienis, gegužės 27 d.
TOK vadovas: nenorime rengti Tokijo žaidynių be žiūrovų
Alfa.lt

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas pareiškė nenorintis, jog kitų metų vasaros olimpinės žaidynės Tokijuje vyktų tuščiose tribūnose.

TOK ir olimpinių žaidynių organizacinis komitetas kovo pabaigoje paskelbė dėl koronavruso pandemijos perkelinatys olimpiadą į 2021 metus . Ji turi vykti liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis.

„Žaidynės be žiūrovų – ne tai, ko mes norime. Nes olimpinę dvasią sudaro sirgaliai, būtent tai olimpiadą daro unikalia, viso pasaulio sporto gerbėjai būna susibūrę olimpiniame stadione“, - TOK vadovo žodžius cituoja BBC.

T. Bachas mano, jog išlaidos žaidynėms turi būti sumažintos.

„Jei ko ir išmokome per krizę, tai pirmiausia – vertinti būtiniausius dalykus, o ne tuos, kuriuos esame įpratę turėti. Šis principas turi galioti ir rengiantis žaidynėms“, - sakė TOK prezidentas.

Jo teigimu, visi turi būti pasiruošę įvairiems scenarijams, kurių gali prireikti rengiantis žaidynėms.

„Kalbu apie žmonių sveikatą. Gali būti, jog sportininkams reikės karantino, galbūt daliai sportininkų, taip pat kitiems olimpiados dalyviams“, - sakė jis.

T. Bachas taip pat supranta, jog nesukontroliavus koronaviruso pandemijos, žaidynės ir 2021 metais gali neįvykti. Tokiu atveju viena olimpiada būtų išbraukta iš istorijos.

„Atvirai pasakius, viską puikiai suvokiu. Juk neįmanoma amžinai laikyti nusamdytų 3 ar 5 tūkstančių orgkomiteto narių. Jūs negalite kiekvienais metais keisti visų pasaulio sporto federacijų varžybų kalendoriaus. Sportininkai neturi būti nežinioje“, - kalbėjo T. Bachas.

2020 05 21 12:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt