ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Tokijo olimpiadoje vietoj Rusijos himno skambės P. Čaikovskio kūrinys
BNS

Rusijos olimpinis komitetas (ROK) ketvirtadienį pranešė, kad šalies himną per vasarą vyksiančią Tokijo olimpiadą pakeis kompozitoriaus Piotro Čaikovskio muzika iš koncerto fortepijonui ir orkestrui Nr. 1.

„Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) informavo Rusijos olimpinį komitetą, kad fragmentas iš Piotro Čaikovskio koncerto fortepijonui ir orkestrui Nr. 1. buvo patvirtintas“, – sakoma pranešime.

Anksčiau tarptautinis sporto arbitražas CAS atsisakė patvirtinti dainą „Katiuša“ kaip Rusijos himno pakaitalą per ateinančius dvejus metus vyksiančius pasaulio čempionatus ir olimpines žaidynes.

Kaip pranešė CAS atstovai, šiam variantui nebuvo pritarta, nusprendus, kad ROK pasiūlyta kompozicija – patriotinė sovietinių laikų daina, siejama su kova prieš nacistinę Vokietiją per Antrąjį pasaulinį karą, – yra „pernelyg susijusi su Rusija“.

Uždraudus Rusijai dalyvauti Tokijo ir Pekino olimpinėse žaidynėse, šios šalies komandos pavadinimas bus ROC – Rusijos olimpinio komiteto akronimas anglų kalba (Russian Olympic Committee). Šiam pavadinimui pritarė tiek TOK, tiek Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA), kaltinusi Rusiją vykdant valstybės remiamą dopingo programą.

Rusijos komandos pavadinimą, valstybės vėliavą ir himną šiais metais vysiančiose Tokijo olimpinėse žaidynės ir 2022-ųjų Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse uždraudė naudoti Tarptautinis sporto arbitražo teismas. Jis pritaikė dvejų metų sankcijas Rusijos sportui už manipuliavimą dopingo kontrolės duomenimis Maskvoje įsikūrusioje valstybės kontroliuojamoje laboratorijoje.

Tokijo ir Pekino olimpinėse žaidynėse vietoj Rusijos vėliavos plazdės ROC simbolis – olimpinė baltos, mėlynos ir raudonos spalvos liepsna, deganti virš penkių olimpinių žiedų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 23 10:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt