antradienis, rugsėjo 22 d.
Toksiška arbata: rusai, kuriuos bandyta nunuodyti
Alfa.lt

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, ketvirtadienį paguldytas į intensyvios terapijos skyrių dėl įtariamo apnuodijimo, kai išgėrė oro uoste nusipirktos arbatos, buvo tapęs fizinių išpuolių taikiniu ir praeityje – kaip ir keletas kitų Kremliaus kritikų.

Primename ankstesnius įrodytus arba įtariamus bandymų susidoroti atvejus, įvykusius per pastaruosius 15 metų. 

Kiti su A. Navalnu susiję atvejai

2019 metų liepos mėnesį A. Navalnui ant kūno atsirado bėrimai ir ištino veidas areštinėje, kur jis buvo uždarytas 30 parų dėl raginimo surengti nesankcionuotą mitingą ir policijai vykdant susidorojimą su protestuotojais, reikalavusiais laisvų ir sąžiningų vietos valdžios rinkimų.

2017 metais prie A. Navalno biuro nežinomi užpuolikai apliejo jį briliantine žaluma. Aktyvistas turėjo kreiptis į medikus, nes ėdus skystis nudegino vieną akį.

Buvęs dvigubas agentas S. Skripalis

2018 metų kovą buvęs rusų dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo duktė buvo rasti be sąmonės ant suoliuko Anglijos mieste Solsberyje. Jie buvo hospitalizuoti kritinės būklės.

Policija pranešė, kad rusai buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Londonas apkaltino Maskvą bandymu nužudyti savo buvusį agentą už jo bendradarbiavimą su Europos žvalgybos agentūromis. Kremlius šiuos kaltinimus neigia.

S. Skripalis ir jo duktė Julija išgyveno, tačiau tačiau dėl šio incidento Jungtinės Karalystės santykiai su Rusija itin pašlijo.

Birželio mėnesį Britanijos kovos su terorizmu policija paprašė visuomenės suteikti daugiau informacijos apie šį išpuolį. Dėl atakos prieš Skirpalius kaltinami du Rusijos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie, kaip įtariama, įvažiavo į Jungtinę Karalystę pasinaudoję suklastotais pasais. Rusija šiuos kaltinimus taip pat neigė.

Buvęs Rusijos šnipas A. Litvinenka 

Buvęs KGB agentas ir Kremliaus kritikas Aleksandras Litvinenka mirė 2006 metų lapkričio pabaigoje, praėjus kelioms savaitėms po to, kai viename Londono viešbučių išgėrė arbatos, į kurią buvo įpilta radioaktyvaus polonio izotopo Po-210.

Tyrimą atlikę britų tyrėjai 2016 metų sausį dėl šio apnuodijimo apkaltino Maskvą. Maskva kaltinimus paneigė.

„Pussy Riot“ aktyvistas P. Verziolovas

Rusų protesto grupės „Pussy Riot“ aktyvistas Piotras Verzilovas dėl įtariamo apnuodijimo vaistais 2018 metų rugsėjo 14 dieną pateko į ligoninę.

Netrukus jis buvo nuskraidintas į Vokietiją, kur medikai patvirtino, kad apnuodijimas yra „labai tikėtinas“.

P. Verzilovo atskirai gyvenanti žmona Nadežda Tolokonikova sakė įtarianti, kad tai „veikiausia buvo bandymas nužudyti, jeigu ne įbauginti“.

Iš ligoninės rugsėjo 26 dieną išėjęs P. Verzilovas sakė esąs „įsitikinęs“, kad jį apnuodijo Rusijos slaptosios tarnybos pareigūnai.

Ukrainos politikas V. Juščenka

2004 metų rugsėjo mėnesį sunkiai susirgo ukrainiečių politikas Viktoras Junščenka, stojęs į kovą Ukrainos prezidento rinkimuose su Rusijos palaikomu kandidatu.

Vienoje Austrijos klinikoje atlikti tyrimai parodė, kad  jis buvo apnuodytas dideliu kiekiu dioksino. Politikas išgyveno ir vėliau laimėjo rinkimus, tačiau nuodai sudarkė jo veidą.

Jo šalininkai dėl šio incidento kaltina Rusijos slaptąsias tarnybas.

2020 08 20 20:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt