sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Tragedija Prancūzijoje: sugriuvo du miestus jungiantis tiltas, žuvo paauglė ir sunkvežimio vairuotojas
tiesa.com
twitter nuotrauka

Pietvakarių Prancūzijoje viena 15-metė ir sunkvežimio vairuotojas žuvo sugriuvus kabamajam tiltui.

Šis incidentas iš naujo paskatino debatus dėl infrastruktūros saugumo po praeitais metais Italijos mieste Genujoje įvykusios pražūtingos viaduko griūties. Dvi transporto priemonės įkrito į sraunią Tarno upę, sugriuvus tiltui, esančiam tarp Mirpua prie Tarno ir Besjero miestų, už 30 km į šiaurę nuo Tulūzos.

Nelaimė įvyko neatlaikius tiltą laikiusiems trosams. Virš vandens liko tik nedidelė tilto dalis. Viena iš aukų tapo kartu su motina lengvuoju automobiliu važiavusi mergaitė, bet šalia buvę žmonės moterį iš vandens sugebėjo ištraukti, sakė Tulūzos prokuroras Dominique'as Alzeari.

Sunkvežimio vairuotojo kūnas buvo rastas po visą dieną trukusių paieškų, kuriose dalyvavo daugiau kaip 60 žmonių, įskaitant narus, nurodė tarnybos ir Mirpua prie Tarno meras Ericas Oget. „Kūnas, esantis sunkvežimyje, dar neištrauktas“, – naujienų agentūrai AFP sakė E. Oget.

Dar penki žmonės – du gelbėtojai ir trys vietos gyventojai, mėginę gelbėti aukas, sunkiai susižeidė, nurodė regiono saugumo departamentas. Anksčiau kelta prielaida, kad į upę galėjo nukristi mikroautobusas ir dingo dar keli žmonės, bet D. Alzeari nurodė, kad tikriausiai taip nenutiko.

Šiuo metu tęsiamas nelaimės priežasčių tyrimas. Aplinkos ministerijos pranešime sakoma, kad per vėliausius tilto tikrinimus „jokių saugos trūkumų nerasta“. Aukštutinės Garonos departamento taryba informavo, kad 19 tonų keliamosios galios tiltas, pastatytas 1931 metais ir renovuotas 2003-aisiais, buvo „kruopščiai“ patikrintas 2017 metais, bet tąsyk „jokių struktūrinių defektų“ nerasta.

Praeitais metais vizualiai patikrinus 155 metrų ilgio ir apie 6,5 metro pločio tiltą taip pat neaptikta jokių problemų, sakoma Aplinkos ministerijos pranešime. E. Oget sakė, kad šis tiltas buvo labai svarbus žmonėms, važinėjantiems į darbą Tulūzoje kitoje upės pusėje.

Tiltu taip pat naudojosi daug pėsčiųjų, įskaitant moksleivius, sakė jis ir pavadino nelaimę „tikru sukrėtimu“.

2019 11 19 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt