sekmadienis, liepos 5 d.
Tragedija Saudo Arabijoje: šimtai žuvusiųjų
tiesa.com

Ketvirtadienį, Saudo Arabijoje kasmetinių hadžo apeigų metu per spūstį žuvo mažiausiai 717 žmonės, dar 805 buvo sužeisti, - pranešė naujienų portalas delfi.lt. Vos prieš valandą buvo paskelbtas 453 žuvusiųjų skaičius, todėl manoma, kad aukų skaičius gali dar ženkliai padidėti.

Sąmyšis kilo pačią pirmąją Aukojimo šventės (Eid al Adha) dieną. Spaudoje teigiama, kad tai yra didžiausia tragediją hadžo metu per pastaruosius 25-erius metus.

Kaip nurodoma, spūstis susidarė 204-osios ir 223-osios gatvės sankryžoje gatvėje Minoje įsikūrusiame daugiau kaip 160 tūkst. palapinių miestelyje, kuriame piligrimai praleidžia kelias dienas prieš hadžo kulminaciją.

Civilinės saugos pareigūnų teigimu, į spūsties vietą padėti sužeistiesiems buvo pasiųsti 220 greitosios pagalbos ir 4 gelbėtojų ekipažai.

Kasmet daugiau nei pusantro milijardo pasaulio musulmonų mini Aukojimo šventę, kuri yra pati svarbiausia islamo kalendoriuje. Hadžas yra vienas iš penkių islamo stulpų. Jį bent kartą gyvenime turi atlikti kiekvienas tai išgalintis ir pajėgiantis musulmonas.

2006 metais 364 piligrimų žuvo per spūstį, kuri kilo akmenukų mėtymo apeigą.

2015 09 24 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt